Konanie pred Ústavným súdom Slovenskej republiky. 2. vyd.

Ján DrgonecHeuréka2012/08 SVK slovensky

Kniha: Konanie pred Ústavným súdom Slovenskej republiky. 2. vyd. - Ján Drgonec
Katalógové číslo: 307783

Kniha: Konanie pred Ústavným súdom Slovenskej republiky. 2. vyd.

V publikácii autor využíva svoje široké teoretické zázemie, bohaté praktické skúsenosti bývalého sudcu Ústavného súdu Slovenskej republiky a advokáta, ktorý často zastupuje účastníkov v konaní pred Ústavným súdom SR. Vo všeobecnej časti publikácie autor analyzuje podstatné teoretické otázky spojené s účinnosťou ústavného súdu. Na prvom mieste analyzuje pramene práva, pretože ich poznanie, systém a hierarchia z hľadiska právnej sily má mimoriadny význam pre činnosť Ústavného súdu SR. Ďalej na túto východiskovú časť publikácie nadväzuje analýza organizácie ústavného súdu, právneho postavenia sudcov, predpokladov výkonu sudcovskej funkcie, vlastná vnútorná štruktúra súdu a charakteristika činnosti senátov a pléna ústavného súdu. V ďalších kapitolách nájdeme postavenie účastníkov pred ústavným súdom, priebeh konania a analýzu rozhodnutí ústavného súdu. V druhej časti knihy autor detailne analyzuje typy konaní pred ústavným súdom tak ako vyplývajú z ústavného zakotvenia právomoci Ústavného súdu SR. Poukazuje na prístupy ústavného súdu k rozhodovaniu v jednotlivých typoch konaniach, problémy, s ktorými sa ústavný súd v konaniach stretáva a samozrejme v práci analyzuje jednotlivé časti týchto konaní.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
307783
Názov
Konanie pred Ústavným súdom Slovenskej republiky.
EAN/ISBN
9788089122790
Forma
Viazaná
Autor
Ján Drgonec
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2012/08
Rozsah
321
Rozmer
145x210
Hmotnosť
0,55
Stav
Nedostupné

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Konanie pred Ústavným súdom Slovenskej republiky. 2. vyd. zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.