Tá predo mnou

Dom, ktorý mení život svojich nájomníkov. Kto podľahne manipulácii?

JP DelaneyIKAR • 2017/11SK slovensky

Kniha : Tá predo mnou - Dom, ktorý mení život svojich nájomníkov. Kto podľahne manipulácii? - 1. vydanie
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
12,49
Katalógové číslo: 299129
Ušetríte až 1,41 € z bežnej ceny 13,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní

Kniha: Tá predo mnou

Dom, ktorý mení život svojich nájomníkov. Kto podľahne manipulácii?

Napíšte zoznam všetkých vecí, ktoré považujete za dôležité pre svoj život. Požiadavka je na prvý pohľad čudná, dokonca vtieravá a pre dve ženy, ktoré ju splnia, bude mať zničujúce dôsledky.

EMMA

Emma si po traumatickom rozchode hľadá nový byt, ale tie, ktoré jej realitní agenti ukážu, si buď nemôže dovoliť, alebo sa v nich necíti bezpečne. Jej predstavám vyhovie až dom na Folgate Street 1. Tento architektonický skvost zo svetlého kameňa má minimalistický dizajn, obrovské okná a vysokánske stropy či najmodernejšiu elektroniku. Nájomníčka však musí dodržiavať zvláštne pravidlá. Tajomný architekt, ktorý dom navrhol, si ponecháva úplnú kontrolu: nijaké knihy, nijaké ozdobné vankúše, nijaké fotografie alebo rušivé osobné predmety. Dom je navrhnutý tak, aby zmenil svojho obyvateľa a to sa mu aj podarí.

JANE

Jane po osobnej tragédii potrebuje nový začiatok. Keď jej ponúknu na prenájom dom na Folgate Street 1, okamžite ju zaujme pôsobivý priestor aj jeho odmeraný, ale príťažlivý tvorca a majiteľ. Jane sa do domu nasťahuje a čoskoro sa dozvie o predčasnej smrti predchádzajúcej nájomníčky, ktorá sa na ňu vekom aj vzhľadom dosť podobala. Keď sa Jane usiluje rozmotať klbko lží a zistiť pravdu, nevedomky sa správa podľa rovnakého vzorca, prijíma rovnaké rozhodnutia, stretáva sa s rovnakými ľuďmi a prežíva rovnaké hrôzy ako ona. Je však oveľa silnejšia ako nešťastná Emma.

ASTRID

Ďalšia žena na prenájom?

Preložila Jana Seichertová

Úryvok z obsahu knihy

... Nijaké svetlá okrem tých, ktoré tu už sú, upozorní nás agent. Nijaké šnúry na sušenie bielizne. Nijaké koše na papier. Nijaké fajčenie. Nijaké podložky alebo obrúsky pod taniere. Nijaké vankúšiky a drobnôstky, nijaký nábytok balený naplocho...

Ten chlap je chorý, rozhorčí sa Simon. Akým právom to od náš žiada?

Trvalo niekoľko týždňov, kým zmontoval nábytok z Ikey v našom súčasnom byte, preto je naň pyšný ako sochár na umelecké dielo, ktoré vlastnoručne vyrezal z dreva.

Varoval som vás, že to má háčik, pokrčí plecami agent.

Zakloním hlavu a pozriem na strop. Keď už hovoríme o svetlách, ako ich rozsvietime?

Nijako, odvetí agent. Urobia to za vás ultrazvukové senzory pohybu. Sú spojené s detektorom, ktorý upraví úroveň osvetlenia podľa toho, aká tma je vonku. Rovnaká technológia rozsvieti reflektory vášho auta počas nočnej jazdy. Potom si pomocou aplikácie už iba vyberiete náladu ? pro¬duktívnu, pokojnú, hravú a podobne. V zime dokonca pridá ultrafialové žiarenie, aby ste nepodľahli depresii. Pracuje na rovnakom princípe ako svetlá určené ľuďom, ktorí trpia sezónnou afektívnou poruchou.

Na Simona to tak hlboko zapôsobí, že už nenamieta proti právu architekta zakázať nájomcom nábytok balený naplocho.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
299129
Názov
Tá predo mnou
Podnázov
Dom, ktorý mení život svojich nájomníkov. Kto podľ
EAN/ISBN
9788055157009
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
JP Delaney
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/11
Edícia
Svetový bestseller
Rozsah
384
Rozmer
200×125×34 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Tá predo mnou zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.