Denníky z Rakky

Útek z "islamského štátu"

Samer • Absynt • 2017/05SK slovensky

Kniha : Denníky z Rakky - Útek z "islamského štátu"
Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
10,77
Katalógové číslo: 298679
Ušetríte až 1,22 € z bežnej ceny 11,99
A navyše získate 10 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Séria: Edícia 100 percent
Edícia 100 percent
Vydavateľstvo Absynt vo svojej edičnej rade "100%" pripravuje výnimočné knihy stojace na pomedzí non-fiction a beletrie.…

Kniha: Denníky z Rakky

Útek z "islamského štátu"

Máte príliš krátke nohavice – zbičovať! Vlastníte mobilný telefón – odťať hlavu! Takáto je každodenná realita obyvateľov sýrskeho mesta Rakka, ktoré od roku 2013 ovláda Islamský štát. Strach. Hrôza. Beznádej. A uprostred toho bežný život obyčajných ľudí.

V Rakke žije aj mladý muž, ktorý si kvôli bezpečnosti zvolil pseudonym Samer. Do svojho denníka si zapisuje každodennú realitu tak, ako to robia aj iní mladí muži po celom svete. Prvé lásky, trápenie so školou. Samer prežíva to isté, no jeho dospievanie je narušené verejnými popravami „odpadlíkov od viery“, čoraz častejším bombardovaním a neustálym strachom. Jeho osobné riadky nás prenesú do srdca terorizovaného mesta a posadia na stoličku priamo v prednej línii.

Denníky z Rakky sú projektom britskej BBC, ktorej reportéri nadviazali kontakt so sýrskymi mediálnymi aktivistami a za mimoriadne náročných podmienok prepašovali Samerove denníkové zápisky až k čitateľom. Samer riskoval svoj vlastný život, aby pred celým svetom odhalil pravdu o „bežnom“ živote pod despotickou vládou Daeša.

Samerove Denníky z Rakky sprevádzajú sugestívne ilustrácie britského výtvarníka a ilustrátora Scotta Coella.

Mohlo by sa teda zdať, že ide o pútavý a dobrodružný vojnový triler, no nie je to pravda. Samerov príbeh je totiž drsná skutočnosť.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
298679
Názov
Denníky z Rakky
Podnázov
Útek z "islamského štátu"
EAN/ISBN
9788089876235
Forma
Pevná
Autor
Samer
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/05
Rozsah
104
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Denníky z Rakky zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.