Výživa a hnojenie záhradných plodín

Praktické rady záhradkárom

Ladislav Varga; Ladislav Ducsay

Plat4M Books2015/04 SVK Slovensky

Kniha: Výživa a hnojenie záhradných plodín - Praktické rady záhradkárom - Ladislav Varga; Ladislav Ducsay
Katalógové číslo: 245488
Séria kníh: Záhrada pre...
Záhrada pre...
Titul je zaradený v tejto sérii
8,92

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Výživa a hnojenie záhradných plodín

Praktické rady záhradkárom

Ak v záhrade pestujeme ovocné stromky, kríky a sadenice jahôd, vinič hroznorodý, zeleninu či okrasné rastliny a dreviny a nedopĺňame do pôdy žiadne výživné látky, postupne registrujeme slabšiu úrodu. Kvalita plodov je nižšia a veľkosť a krása kvetov menej výrazná. Vtedy je najvyšší čas aplikovať do pôdy našej záhradky, sadu alebo parku všetky základné živiny a stopové prvky. Ako však zistíme, čo v pôde najviac chýba? V tejto situácii by sme si mali dať urobitˇ pôdny rozbor, ktoý nám ukáže, aké je zloženie pôdy v našom záhradnom kráľovstve a čo by sme mali do nej zapracovať. Ideálne by bolo, aby sme odpovede našli na jednom mieste a nemuseli ich prácne hľadať v knihách, na internete či zisťovať u skúsených záhradkárov.

Na všetky tieto otázky nám odpovie kniha Výživa a hnojenie záhradných rastlín z pera dvojice erudovaných pedagógov, docentov zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Ladislava Vargu a Ladislava Ducsaya. Odborná záhradkárska a záhradnícka verejnosť postrádala takúto špecifickú monografiu. Kniha odporúča záhradkárom, ako pestovatˇ záhradné plodiny s rešpektovaním agrotechnických zásad, na ktoré autori na stránkach tejto pestro ilustrovanej knihy podrobne poukazujú. Výživa a hnojenie majú totiž nezastupiteľnú funkciu pri pestovaní plodín a pestovateľskému koníčku dávajú kvalitatívne omnoho vyšší stupeň. Publikáciu nepochybne veľmi srdečne privítajú všetci záhradkári Slovenska. Autori touto formou pomáhajú všetkým záhradkárom a priateľom pôdy, ako najlepšie dopestovatˇ čo najviac kvalitného ovocia, zeleniny i krásnych kvetov a stromkov. Publikácia poradí pri prácach v ovocnom sade a na zeleninových parcelách, aby nám pomohla priniesť vytúženú bohatú úrodu, ale aj pri výsadbe a pestovaní okrasných rastlín a drevín v záhrade či parku.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
245488
Názov
Výživa a hnojenie záhradných plodín
Podnázov
Praktické rady záhradkárom
EAN/ISBN
9788089642229
Forma
Polotuhá flexo
Autor
Ladislav Varga; Ladislav Ducsay
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/04
Edícia
Praktické rady záhradkárom
Rozsah
180
Rozmer
135×190 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Výživa a hnojenie záhradných plodín zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.