Kniha Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu Matúš Kučera | kníhkupectvo Literama.sk

Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu

Matúš KučeraVydavateľstvo SSS • 2015/02SK slovensky

Kniha : Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu
Katalógové číslo: 240622
NEDOSTUPNÉ: titul je vypredaný, náklad rozobratý

Kniha: Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu

Knihy Matúša Kučeru sú čitateľsky príťažlivé, pretože na jednej strane prinášajú dôležité historické informácie, na druhej strane im nechýba pútavé podanie, ktoré vťahuje do dejinného príbehu podávaného v národnom duchu, čo je predpokladom budovania zdravého národného povedomia. Aj súbor Kučerových kratších prác Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu (vydal Spolok slovenských spisovateľov, 2014) nesie v sebe uvedené atribúty. Každý z príspevkov je zodpovedným uchopením historickej témy, pri ktorej autor približuje čitateľovi celý vymedzený chronologický úsek so širšími súvislosťami tak, aby vyčerpávajúco vysvetlil problematiku. Napríklad v príspevku Veľká Morava medzi Východom a Západom analyzuje význam cyrilo-metodskej tradície pre Slovákov a jej odraz v európskych dejinách. Z historického hľadiska mapuje dejiny od príchodu predkov Slovákov na naše územie, cez Samovu ríšu až napokon po veľkomoravských panovníkov a ani záver nie je vymedzený koncom byzantskej misie, ale zameriava sa i na jej stopy v spoločenských vedách. Podobne informačne prínosné sú aj iné žánre: rozhovory, state a úvahy. Kniha je určená záujemcom o národnú históriu z radov laickej i odbornej verejnosti, študentom a pedagógom politológie a histórie.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
240622
Názov
Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu
EAN/ISBN
9788089727148
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Matúš Kučera
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/02
Rozsah
240
Rozmer
150×215 mm
Hmotnosť
0,41
Stav
Rozobraté
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Dejiny sa píšu pre jestvujúcu generáciu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.