Jeden musí z kola von

M. J. Arlidge

IKAR2015/07 SVK Slovensky

Kniha: Jeden musí z kola von - M. J. Arlidge
Katalógové číslo: 240281
Séria kníh: Helen Grace
Helen Grace
Titul je zaradený v tejto sérii
12,35

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Jeden musí z kola von

Keď sa z lesa vynorí napoly mŕtve dievča, jeho príbehu nikto neverí. Lenže každučké slovo, čo povie, je čistá pravda. O niekoľko dní sa objaví ďalšia obeť. Vzorec je na svete. Niekto unáša dvojice, uväzní ich v neľudských podmienkach a postaví pred strašnú voľbu: zabi, alebo sa nechaj zabiť. Únosca sa len prizerá a čaká, kým to jeden z dvojice nevydrží. Hlad, smäd, strach a zúfalstvo sa dajú ukončiť jediným spôsobom. Vyšetrovateľka Helen Graceová sa vrhne do vyšetrovania prípadu sériového vraha, ktorý im zanecháva bizarné navštívenky: obete, ktoré zmenil na vrahov. Kolegovia z práce, matka s dcérou, tanečníčky – nesúrodú vzorku predsa musí čosi spájať. Kým Helen neodhalí vzťah medzi obeťami, vraha nedostane. Každý krok vedľa však prináša ďalšie obete.

Z anglického originálu Eeny Meeny (Penguin Books, London 2014) preložil Matúš Kyčina.

Úryvok z obsahu knihy ...

Ocitli sme sa v opustenom skokanskom bazéne. Nevyužívanom, zanedbanom, bez mostíkov a značiek, dokonca bez prístupu. Čo sa dalo, odniesli. A nechali iba hlbokú dieru, z ktorej sa nedá vyjsť.
Počula tá sviňa náš krik? Zrejme áno. Pretože keď sme skončili, tak sa to celé začalo. Ozval sa mobil a na krásny okamih sme verili, že nám niekto ide na pomoc. Potom sme si však všimli svietiaci displej položený hneď vedľa nás. Sam sa ani nepohol, a tak som po ňom vyštartovala. Prečo to musím byť ja? Prečo vždy ja?
„Ahoj, Amy.“
Hlas na druhej strane znel zvláštne, neľudsky. Najprv som chcela prosiť o zmilovanie, vysvetľovať, že došlo k hroznej chybe, ale fakt, že ma oslovila menom, ma obral o všetko odhodlanie. Neodpovedala som. Pokračovala pokojne a nenáhlivo.
„Chceš žiť?“
„Kto ste? Čo ste nám spra...“
„Pýtam sa, či chceš žiť.“
Chvíľu sa nezmôžem na odpoveď. Jazyk nie a nie sa pohnúť. Až potom zo mňa vyjde: „Áno.“
„Na podlahe vedľa telefónu nájdeš zbraň. S jedným nábojom. Pre Sama, alebo pre teba. Cena za slobodu. Ak chceš prežiť, musíš ho zabiť. Chceš žiť, Amy?“
Nevládzem rozprávať. Mám pocit, že sa potyčkujem.
„Tak ako, chceš?“

Podrobnejšie info
Katalógové číslo
240281
Názov
Jeden musí z kola von
EAN/ISBN
9788055143606
Forma
Viazaná
Autor
M. J. Arlidge
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/07
Edícia
Setový bestseller
Rozsah
344
Rozmer
125×200
Hmotnosť
0,30
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Jeden musí z kola von zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.