Grécky zázrak

Vojtěch Zamarovský

PERFEKT2014/06 SVK Slovensky

Kniha: Grécky zázrak - Vojtěch Zamarovský
Katalógové číslo: 227895
11,05

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Grécky zázrak

Kniha Grécky zázrak prevedie čitateľa cez slnečnú Heladu, Atény, Spartu, Mykény, Knóssos, Olympiu, Delfy, Korint, Délos, Rodos i ďalšie slávne miesta krajiny, kde žili „ľudia rovní bohom“. Gréci, považovaní za priekopníkov európskych dejín, sa k svojim objavom, prvenstvám a vymoženostiam sami dopracovali, v mnohých prípadoch doslova prebojovali. Po stáročia sa hovorilo o „gréckom zázraku“ a myslelo sa tým historické prvenstvo a vymoženosti, pre ktoré si Grécko zasluhuje náš obdiv. Ten zázrak je v tom, ako to tento národ dokázal.

Prostredníctvom tejto knihy sa o tom môžete presvedčiť. Môžete sa stať pútnikmi, ktorí prejdú po cestách, ktorými prešli Gréci. Vstúpite na bojiská vojsk a do chrámov ich bohov, do hájov filozofov a dielní umelcov. Vyberiete sa po stopách ich veľkých i všedných dní v dobe európskej mladosti, ktorá sa volá antika. Grécke dejiny a výtvory videné z perspektívy nášho veku nám umožňujú lepšie chápať mnohé, čo prišlo po nich.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
227895
Názov
Grécky zázrak
EAN/ISBN
9788080466558
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Vojtěch Zamarovský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2014/06
Rozsah
384
Rozmer
165.0×240.0 mm
Hmotnosť
1,10
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Grécky zázrak zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.