Kniha Extrémna agresia I. Anton Heretik | kníhkupectvo Literama.sk

Extrémna agresia I.

Anton Heretik • Psychoprof • 2012

Kniha : Extrémna agresia I.
Kúpiť
20,66
Katalógové číslo: 213180
Ušetríte až 1,34 € z bežnej ceny 22,00
A navyše získate 20 vernostných bodov
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Extrémna agresia I.

Každý človek je agresor a za určitých okolností sa môže stať i vrahom! Vražda je extrémna agresia s nezvratnými dôsledkami. Extrémna agresia však tvorí len povestný vrchol ľadovca násilia medzi ľuďmi. Je preto vhodným modelom štúdia ľudskej agresie vôbec. Agresivita je vlastnosť, ktorá je spoločná zvieratám i ľuďom. Každý človek je agresor, aj keď sa značne odlišuje v miere agresivity a vo forme, akou ju prejavujeme navonok. Agresia patrí medzi najintímnejšie formy medziľudského kontaktu. Dotýkame sa svojich citov, svojich tiel a niekedy zabíjame. Každého z nás už napadlo, že by niekeho najradšej zabil a občas to v hneve povieme i nahlas. Vražda je však relatívne zriedkavá, je extrémnou agresiou s nezvratnými dôsledkami. Za akých okolností človek prekročí túto hranicu a definitívne poruší tabu? Aké ma vlastnosti, čo ho motivovalo, v akom stave bol v čase činu? Agresia sa netýka len ľudí obvinených z vraždy, ktorí čakajú na svoj súd. Extrémne kriminálne násilie - homicídium - je z tohoto hľadiska len modelom pre štúdium niečoho, čo sa bytostne dotýka každého z nás - ľudskej agresivity.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
213180
Názov
Extrémna agresia I.
EAN/ISBN
9788089322114
Forma
Pevná
Autor
Anton Heretik
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2012
Rozsah
277
Rozmer
160×225
Hmotnosť
0,55
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Sadzba DPH
10%
Zľava
6%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Extrémna agresia I. zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.