Historické záhrady a parky Bratislavy

Tamara Reháčková

TRIO PUBLISHING2013 SVK Slovensky

Kniha: Historické záhrady a parky Bratislavy - Tamara Reháčková
Katalógové číslo: 194626
13,51

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Historické záhrady a parky Bratislavy

Historickej zeleni Bratislavy patrí popredné miesto na Slovensku. Keď sa Bratislava stala hlavným mestom Uhorska, rozvoj záhradného umenia nedal na seba dlho čakať. Okrem kláštorných záhrad začali postupne vznikať menšie či väčšie záhradné úpravy, z ktorých niektoré sa preslávili v celom Uhorsku, napr. Pálffyho či Lippayova záhrada. Tieto neskororenesančné záhrady sa však nezachovali a ich nádheru môžeme obdivovať len na dobových materiáloch. Veľký rozmach nastal v 18. storočí, v čase budovania výstavných palácov s okázalými záhradami, ako je Grassalkovichov či Aspremontov palác. Tá dala podobu napr. Sadu Janka Kráľa, Horskému parku a parku pri kašiteli v Rusovciach. Publikácia prezentuje vývoj záhradného umenia na územi Bratislavy najmä prostrednícvom dobových dokumentov, máp a vedút, ako aj súčasných fotografií.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
194626
Názov
Historické záhrady a parky Bratislavy
EAN/ISBN
9788089552276
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Tamara Reháčková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2013
Rozsah
112
Rozmer
219×266×16 mm
Hmotnosť
0,67
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Historické záhrady a parky Bratislavy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.