Kniha Abramelinova magie | kníhkupectvo Literama.sk

Predsokratovci a Platón

Antológia z diel filozofov (1)

Nakladatelství OLDM2007 CZE česky

Kniha: Predsokratovci a Platón - Antológia z diel filozofov (1)
17,29

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ
Katalógové číslo: 185784

Kniha: Predsokratovci a Platón

Antológia z diel filozofov (1)

ento zväzok je venovaný antickej filozofii, približne obdobiu od 6. do 4. storočia pred n. l. Obsahuje jednak zlomky z predsokratovcov, jednak Platónove filozofické dialógy. Fragmenty z diel prvých gréckych mysliteľov (Táles, Anaximandros, Anaximenes, Pytagoras, Alkmaion, Filolaos, Xenofanes, Herakleitos, Parmenides, Zenón, Melissos, Empedokles, Anaxagoras, Leukippos, Demokritos, Protagoras, Gorgias, Prodikos a iní) dokumentujú začiatky európskeho myšlienkového vývinu od prvého veľkolepého pokusu o výklad sveta z neho samého, cez úsilie vyložiť svet aj z jeho kvantitatívnej stránky, až po obdobie, v ktorom sa ústredným predmetom záujmu už nestáva skúmanie prírody, ale človek, spoločnosť, a najmä ontologická problematika. celý vývin dokresľuje výber filozofických dialógov z vrcholného obdobia Platónovej činnosti.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
185784
Názov
Predsokratovci a Platón
Podnázov
Antológia z diel filozofov (1)
EAN/ISBN
9788088778502
Forma
Viazaná
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2007
Rozsah
600
Rozmer
156×227
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Predsokratovci a Platón zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.