Premiéra filmu Smršť

Článok: Premiéra filmu Smršť © Literama.sk, 4.4.2024

"Film začína približne tam, kde moja kniha končí." - Jozef Karika

Publikované 4.4.2024
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Na motívy knihy Jozefa Kariku Smršť vznikol pod režisérskou taktovkou Petra Bebjaka rovnomenný film. Triler môžete vidieť ešte pred oficiálnym uvedením do kín na predpremiérach po celom Slovensku za účasti jeho tvorcov a hercov. 

Chladná a odmeraná funkcionalistická architektúra Kúpeľov Sliač sa stala hlavnou kulisou pre tvorcov tohto mysteriózneho filmu. Aj tu sa budú môcť stretnúť diváci so zástupcami štábu a niektorými hercami na špeciálnej predpremiére. Celkom na Slovensku prebehne jedenásť takýchto akcií. Zo zverejnených termínov predpremiérového turné môžeme teraz spomenúť napríklad: 18. marca v Bratislave, filmovú Smršť v predstihu uvedú v Nitre a Trnave (24. 3.), vo Zvolene, Banskej Bystrici a Kúpeľoch Sliač (25. 3.), v Ružomberku a Liptovskom Mikuláši (26. 3.), ďalej v Poprade, Košiciach a Prešove (27. 3.). 

Diváci budú môcť na akciách stretnúť režiséra Petra Bebjaka, ďalej sa môžu vidieť s hercami Tomášom Maštalírom, Michalom Režným, producentom Rasťom Šestákom. Ako špeciálny hosť sa k nim na niektorých predpremiérach pripojí autor knižného námetu Jozef Karika alebo aj hlavná predstaviteľka Anna Geislerová.

Z deja filmu prezradíme len to, že hlavným hrdinom príbehu bude forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od bežného zhonu mesta si chcú spolu oddýchnuť a pokúsiť sa zachrániť ich vzťah. Prechádzajú si spolu hlbokou partnerskou krízou, a kúpeľný pobyt má byť pre nich odpoveďou, či svoje problémy vedia prekonať. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje. 

Keďže Jozef Karika odkazuje svojim čitateľom: "Film začína približne tam, kde moja kniha končí.", tak určite odporúčame pred návštevou kina prečítať knihu Smršť.

Publikované 4.4.2024
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Smršť - Jozef Karika

Smršť

SVK Slovensky 2020/10Jozef KarikaIKARTrilery

U dodávateľa

11,80
Kolekcia titulov: Smršť

Smršť

SVK Slovensky 4 tituly