Outlander 7 - Ozvena v kostiach

© Literama.sk, 14.9.2023

„Naplnenie všetkého, čo človek od Gabaldonovej čaká... dobrodružstvo, dejiny, romantiku a fantáziu.“ – The Arizona Republic

Publikované 14.9.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Je tu siedmy diel uznávanej knižnej ságy od autorky Diany Gabaldonovej - Outlander 7 - Ozvena v kostiach. Na základe tejto ságy vznikol seriál spoločnosti Starz.

Jamie Fraser, bývalý jakobita a nepresvedčený vzbúrenec, má vo veci Americkej revolúcie istotu v troch oblastiach. Po prvé Američania zvíťazia. Po druhé boj za víťaznú stranu mu nezaručí prežitie a po tretie radšej zomrie, než by sa mal postaviť so zbraňou v ruke zoči-voči svojmu nelegitímnemu synovi, mladému poručíkovi britskej armády.

Aj Claire Randallová vie, že Američania zvíťazia, no netuší, za akú cenu. Pokiaľ však bude môcť záležitosti ovplyvniť, postará sa o to, aby spomínanou cenou nebol Jamieho život či šťastie. 

Medzičasom, v relatívnom bezpečí dvadsiateho storočia, Jamieho a Clairina dcéra Brianna spolu s manželom Rogerom MacKenziem nachádzajú nový domov v starobylom škótskom sídle, kde napriek dvestoročnej časovej priepasti odhaľujú dramatické osudy Brianniných rodičov prostredníctvom Clairiných listov. Z ich zašlých stránok sa dozvedajú o Clairinej láske voči bojovými konfliktami poznačenému Jamiemu Fraserovi, ako aj o ich úteku zo Severnej Karolíny na šíre more, kde sa stretávajú s pirátmi a ocitajú sa uprostred námorných bitiek.

Brianna a Roger pritom hľadajú odpovede nielen na Clairin, ale aj na vlastný osud. Pretože budúcnosť rodiny MacKenzieovcov na Vysočine je tajomne, neodvrátiteľne a úzko spätá so životom a smrťou vo vojne sa zmietajúcich amerických kolóniách.

(Zdroj: anotácia knihy, © 2023 Zelený kocúr • 2023/10)

Publikované 14.9.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Outlander 7 - Ozvena v kostiach - 1. vydanie - Diana Gabaldonová

Outlander 7 - Ozvena v kostiach

SVK Slovensky 2023/10Diana GabaldonováZelený kocúrHistorické

Novinka , vychádza 3.10.2023, o 6 dní

Siedmy diel uznávanej knižnej ságy od autorky Diany Gabaldonovej

25,99