Rýchlokurz geniality

Článok: Rýchlokurz geniality © Literama.sk, 18.5.2023

42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet. Prečo práve 42? Lebo... „42 je milé číslo, ktoré si môžete zobrať domov a predstaviť ho svojej rodine.“ (Douglas Adams)

Publikované 18.5.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

42 otázok a odpovedí bolo autorom zvolené podľa známeho čísla zo stopárovho sprievodcu po galaxii. Môžem túto knihu nazvať aj sprievodcom po civilizácii. Stručný výber podstatných problémov a odpovede na ne, vám rozšíria obzory. Ak už je čitateľ v niektorých oblastiach naštudovaný, tak menej, ale laikovi určite viac. Pre mňa to bolo z každého rožku-trošku. Kniha je možno názvom stručná, ale na bezmála šesťsto stranách sa toho dozviete naozaj veľa a informácie sú podané skutočne pútavo . Autor v nej predkladá známe a pre niekoho neznáme odpovede na štyridsaťdva otázok sveta.

Tento titul som si naozaj užil. Každý deň sa dajú "zhltnúť" dve-tri kapitoly s iným zameraním. Dajú, ale viac možno ani nie je nutné, aby mal človek čas nad nimi popremýšľať. Ja som si dal cieľ na každý deň jednu oblasť. Avšak moja zvedavosť ma príjemne dotlačila k prečítaniu viac než jednej témy na každý deň. Od otázok z fyziky, sociológie, matematiky, kúsok vesmíru, ľudského šťastia, ekonomiky, biológie, počítačov, umelej inteligencie je v knihe rozobraté populárnou formou naozaj to fundamentálne, čo by malo moderného človeka „trápiť“. Je naozaj cítiť, že autor si dal na napísaní tohto diela záležať a keď v ňom zalistujete po dlhšej dobe, určite dá vám odpovede na otázky z vybraných tém o svete.

Výborná kniha a určite ju odporúčam.

(Autor: Copyright © 2023 Marek Ščamba)

Publikované 18.5.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Rýchlokurz geniality - 42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet - Ľudovít Ódor

Rýchlokurz geniality 42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet

SVK Slovensky 2022/10Ľudovít ÓdorN PressSpoločenské vedy

U dodávateľa

23,90
Predstavujeme: Ľudovít Ódor

Ľudovít Ódor autor

SVK Slovensky 3 tituly