Záverečný diel trilógie Kremelská kandidátka

Článok: Záverečný diel trilógie Kremelská kandidátka © Literama.sk, 21.11.2022

Tretie pokračovanie s Dominikou Jegorovovou je opäť o niečo posunuté ďalej. V nadväznosti na predchádzajúce diely, by niekto povedal, že je to z trilógie ten slabší počin. Ja si to však nemyslím a na posledný (?) diel som sa tešil. Teraz už zosnulý autor pustil opraty svojej tvorivej fantázie a z románu je cítiť, že poznatky zo svojej minulej profesionálnej kariéry, zúročil vo sfére spisovateľskej.

Publikované 21.11.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Povýšená, už plukovníčka Jegorovová, je v tesnej blízkosti „cára“ a má našliapnuté do vrcholových mocenských štruktúr. Možno nepodstatná akcia jej volavčej minulosti, pravdepodobne radikálne zmení chod svetových dejín. A nevedomky vytvorí podhubie pre naverbovanie krtka v CIA, sťaby najcennejšieho zdroja informácii pre Kremeľ. Jej nadriadení sú zásobárňou od krtka MAGNIT nadšení, avšak po veľmi dlhej dobe plánujú bezprecedentný krok, ktorý im umožní obrovský spravodajský skok. A ten bude mať za následok to čomu by nikto nikdy neveril, že sa môže udiať. Absolútny organizačný rozvrat a ohrozenie bezpečnosti.

Ako to však dopadne? Ani do posledných strán som sa neodvážil tipovať záver. Prekypuje prekvapeniami a ako správny špionážny román vás drží v napätí.

Je to až k neuvereniu, ale autor sa dotýka blízkych udalostí, ktoré sa v čase písania tohto článku udiali a v podstate sa vo svete momentálne dejú. Je len na vnímaní čitateľa, či bude ovplyvnený autorovým predostretím fikcie a čiastočnej reality. Celá trilógia je aktuálna. Určená pre súčasného čitateľa. Možno sa bude dobre čítať aj o dvadsať rokov, ale v tomto období to je to pravé-orechové. Preto knihu určite odporúčam prečítať, lebo aj keď je to vymyslený SPY román par excelance, do dnešnej doby je naozaj šitý na „mieru“.

Copyright © 2022, Marek Ščamba

Publikované 21.11.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Kremelská kandidátka - Závěrečný díl trilogie - 1. vydanie - Jason Matthews

Kremelská kandidátka Závěrečný díl trilogie

CZE Česky 2021/04Jason MatthewsKalibrTrilery

U dodávateľa

5.0 z 5.0
17,31
Séria kníh: Rudá volavka

Rudá volavka

CZE Česky 6 titulov