Premiéra novej hry Radošinského naivného divadla Nesladím

Premiéra novej hry Radošinského naivného divadla Nesladím © Literama.sk, 1.11.2010

V piatok 29. októbra sa v Bratislave po niekoľkých predpremiérových vystúpeniach konala dlho očakávaná premiéra novej divadelnej hry RND s názvom Nesladím s podtitulom „veselá balada o šťastí“.

Na premiére, kde hlavné postavy stvárnili Andrea Marek Martvoňová a Petra Humeňanská, sa po tradičnom záverečnom búrlivom potlesku divákom predstavili aj režisér Juraj Nvota, dramaturgička Darina Abrahámová, scénografka Mona Hafsahl, choreografka Šárka Ondrišová a autor hudby Peter Mankovecký.

V hre Nesladím sa pokúša Stanislav Štepka preniknúť "pod kožu" rôznym podobám ľudského šťastia. Dá sa šťastie kúpiť? Je šťastie to, keď sú nešťastní iní? Môže priniesť šťastie výhra milión eur osamelej žene? V čom vlastne spočíva ľudské šťastie? V peniazoch, v luxusných veciach alebo iba v celkom bežných situáciách a maličkostiach, ktoré nás obklopujú každý deň a niekedy si ich ani nevšímame?

Stanislav Štepka čerpal námet z autentickej skúsenosti s istou rodinou a najmä so ženou, čo sa rozviedla s mužom a cestou zo súdu si podala na pošte tiket, na ktorý vzápätí vyhrala milión eur. Pri podrobnejšom skúmaní tohto trpkého príbehu a osudu sa objavili a autorovi ponúkli mnohé nové a celkom nečakané humorné a smutno-smiešne súvislosti, ale začali sa črtať aj nevídané či zložité cesty a riešenia za nevyspytateľným ľudským šťastím.

Publikované 1.11.2010
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál