Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu © Literama.sk, 7.2.2021

Klasický dievčenský príbeh kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej v novej úprave doplnený o pôvodne vynechané texty a s novou obálkou.

Kto je Anna zo Zeleného domu? Známy knižný titul, v ktorom autorka L. M. Montgomeryová vytvorila vôbec jednu z najobľúbenejších dievčenských literárnych postáv - temperamentnú a citlivú Annu Shirleyovú, známu aj ako Anna zo Zeleného domu, snáď nemusíme osobite predstavovať.

Vedeli ste však, že o Anne je celá séria? Po tom, ako s odstupom času začali v slovenskej televízii opäť vysielať televízne spracovanie tohto románu, nabral aj u čitateľov záujem o knihy nevídaný rozmer. Väčšina kníh z tejto série okamžite vystrelila na Literama.sk do TOP rebríčka predajnosti.

O čom je príbeh Anny?

Pre tých, ktorí príbeh Anny nepoznáte vám čo to prezradíme. Ale nebojte sa, neprezradíme zase veľa, aby ste si mohli túto úžasnú knižnú sériu prečítať sami.

Náš príbeh začína, keď sa súrodenci Matthew (alebo Matej, keď chcete) a jeho sestra Marilla rozhodnú vziať do svojho domu sirotu. Obaja sú na začiatku prekvapení z toho, keď im namiesto chlapca príde domov dievčatko. Volá sa je Anne Shirley, dievča s mimoriadnou fantáziou a celkom netradičným pohľadom na svet. Zo začiatku sa domáci museli zmieriť s jej prchkou povahou, netrvá však dlho, kým sa Anna novom prostredí udomácni.

Po prechádzajúcich nie zrovna dobrých skúsenostiach v iných chudobných rodinách, kde bývala a navyše s malými deťmi, o ktoré sa musela starať, nachádza Anna konečne ten vysnívaný pravý domov v Zelenom dome v Avonlea na Ostrove princa Eduarda.

Prečo je séria Anna zo Zeleného domu tak populárna?

Mnohé čitateľky vo svojich recenziách doslova píšu: "S Annou sme sa hneď po pár riadkoch spriatelili, od začiatku som vedela, že sme spriaznené duše."

Je to zaiste tým, že sa s Annou sa vedia čitatelia stotožniť, vcítiť sa do jej pocitov a rozmýšľania. Navyše, štýl, akým sú knihy o Anne písané je svieži a originálny. Takéto knihy sa čítajú samé.

Publikované 7.2.2021
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Séria kníh: Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu

SVK17 titulovPre dievčatá
Séria