Fantasy trilógia Iskari - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Fantasy trilógia Iskari

Fantasy trilógia Iskari

© Literama.sk, 18.9.2020

Trilógia, v ktorej vedú ľudia dávnu vojnu s drakmi.

Na prvý pohľad knihy z fantasy trilógie pod názvom Iskari určite zaujmú svojimi obálkami, ktoré sa zdajú byť naozaj dokonalé a priam sa núkajú, aby sme ich vzali do rúk a zistili, čo za zaujímavý príbeh v sebe skrývajú. Hlavnou dejovou líniou je boj s drakmi. Spisovateľka vytvorila zaujímavé postavy a svet opradený legendami a poverami. Dej je bohatý na mytológiu, báje, opisy starodávnych zvykov kráľov. Svojím štýlom rozprávania určite zaujme každého fanúšika fantasy literatúry. Stále sa niečo deje, zaujímavé zápletky. Príbeh sa neustále rozvíja, rovnako ako postavy. Nadprirodzené postavy sú originálne a nekopírujú žiadne slávne predlohy. Rozpráva o minulosti kráľovstva tak, aby sme mohli pochopiť jeho prítomnosť.

V prvej knihe tejto série Posledný Namsara sa stretávame s princeznou Ashou, ktorá je jednou z najobávanejších lovkýň drakov. Hlavná hrdinka túži po pomste. Je to nenávidená a obávaná princezná, ktorá má za úlohu zničiť obávaného prvodraka Kozua. Nie je to však typická hrdinka, je iná než by ste čakali. Jej postava je komplikovaná a naozaj dokáže zaujať čitateľa.

V pokračovaní Uväznená kráľovná sa autorka sústreďuje na ďalšie postavy a rozprávanie príbehu prebieha v dvoch rovinách. Rozdielne dejové línie sú aj graficky rozlíšené. Hlavné postavy z prvého dielu Asha, Torwin a drak Kozua sa len tak mihnú na pár stránkach. Dej sa sústreďuje na dve sestry Rou a Essie. Sú to dvojčatá, ktoré si už od detstva uvedomovali, že sú si omnoho bližšie než ostatní ľudia. Dokázali spolu komunikovať bez slov, deliť sa o svoje myšlienky a pocity, aj o bolesť. Dokázali však svoje emócie zmeniť aj na deštruktívnu silu, ktorá vie ničiť. Avšak Essie sa stane obeťou smrteľnej nehody a od toho dňa sa všetko mení…

Posledným dielom trilógie je Nebeská tkáčka, ktorá vychádza koncom mesiaca september. Hlavnou hrdinkou je Eris, nepolapiteľná zlodejka, ktorá vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam sa dokáže premiestňovať medzi svetmi. Opäť sa stretávame s princeznou Ashou. Zachráni alebo zničí Eris svet?

Naozaj vydarená dračia séria pre fanúšikov fantasy. Odporúčame prečítať.

Publikované 18.9.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Séria kníh: Iskari

Iskari