Manuál pre upratovačky - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Manuál pre upratovačky

Manuál pre upratovačky

© Literama.sk, 20.5.2020

Príbeh ženy - rozprávačky, ktorá vidí krásu aj v tých najtemnejších zákutiach ľudskej duše a má porozumenie pre ľudské chyby a slabosti.

Manuál pre upratovačky nie je len návodom pre život. Kolekcia poviedok je súborom príbehov z rôznych kútov duše autorky a spoločnosti, ktoré sú hlboko pretkané autobiografickými skúsenosťami spisovateľky. V poviedkach sa odzrkadľuje jej skúšané detstvo, alkoholizmus, závislosť na drogách, peripetie zamestnaní a partnerského života.

Poviedky ako Môj jokej. El Tim, Carmen a Mlčanie sú výbornou ochutnávkou z celej knihy. Neoplatí sa celé dielo čítať na jeden dych. Je ako dobré jedlo. Skvele sa vychutnáva po kúskoch a na každý deň tri - štyri sústa bohato stačia. Po týždni je však čitateľ nasýtený a poskladá si obraz z kamienkov mozaiky.

Ako celok je kniha päťhviezdičkový michelinský chod. Niekomu možno nebude chutiť, avšak náročnejší čitateľ, ktorý nehľadá len priemernosť si určite príde na svoje. Nie je to o ťahaní medových motúzov popod fúzy, ale vrhne vás do reality, surovej, tragikomickej, jednoduchej a neprikrášlenej.

Manuál zložitého života, písaný jednoduchými vetami, však určite odporúčam prečítať.

Copyright © 2020 Marek Ščamba

Publikované 20.5.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Manuál pre upratovačky

Manuál pre upratovačky

NEDOSTUPNÉ
10,89