Zachráň knihu, pomôžeš aj sebe!

© Literama.sk, 15.4.2020

Kúpou knihy zachrániš autora, vydavateľa aj kníhkupca

Publikované 15.4.2020
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Iniciatíva Zachráň knihu vznikla na podporu čítania, pôvodnej literatúry a súčasných slovenských autorov. Sú do nej zapojení spisovatelia, vydavateľstvá aj kníhkupci. Cieľom tejto iniciatívy je upozorniť na možné problémy knižného trhu na Slovensku a vôbec vydávania pôvodnej slovenskej tvorby.

Autorkou projektu je Mirka Varáčková, ktorá spolu s ďalšími slovenskými autormi do projektu prizvala aj vydavateľstvá a kníhkupcov. Ako sama hovorí: "Ak spojíme sily, mohlo by mať naše snaženie väčší dosah. Na samostatne vytvorený Youtube kanál, na Facebook fanpage a na Instagram profil budeme uverejňovať videá zamerané na podporu kníh a ich predaja. Čo video, to iný autor, iný tip na knihu. Súbežne budú prebiehať súťaže a iné podporné aktivity. " 

[V našej kolekcii Zachráň knihu nájdete najnovšie tituly autorov zapojených do tejto výzvy.]

Tlačová správa

V mene signatárov projektu Zachráň knihu nás poprosila Monika Macháčková o zverejnenie oficiálnej tlačovej správy tejto iniciatívy:

"Coronakríza nás zasiahla všetkých bez rozdielu. Niekoho zdravotne, iného sociálne, a mnohých existenčne. Vláda chystá rôzne opatrenia, čo je istotne chvályhodné a potrebné, ale bude to stačiť? V rôznych odvetviach sa objavujú výzvy na záchranu a slovenskí spisovatelia nechcú, a nemôžu stáť bokom. V týchto dňoch vznikla iniciatíva ZACHRÁŇ KNIHU, ktorej cieľom je upozorniť na možný kolaps knižného trhu a vydávania pôvodnej slovenskej tvorby. Prináša myšlienku, že autori sú jednotní a podporujú sa navzájom. Neoroduje každý sám za seba, ale všetci za všetkých. Zatiaľ je funkčný facebookový a instagramový profil, youtube kanál a pripravuje sa aj webová stránka. Pravidelne budeme zverejňovať videá, v ktorých budú autori predstavovať tvorbu niektorého svoju kolegu a vyzývať divákov, aby v týchto ťažkých časoch uprednostnili kúpu slovenských kníh. Rokujeme s predajcami a vydavateľmi, aby konkrétne tituly boli v zľave. Mnohí inciatívu privítali a podporujú ju. Okrem toho na stránke a facebookovom profile naši čitatelia nájdu aj súťaže o knihy, kvízy, zábavné príspevky... Zatiaľ sa do projektu zapojilo niekoľko desiatok slovenských autorov z najrôznejších žánrov a postupne oslovujeme aj ďalších. Ich zoznam zverejníme čoskoro. Ak chcete byť informovaní o našich aktivitách a podporiť slovenský knižný trh, autorov, vydavateľov a kníhkupcov, sledujte náš facebookový a instragramový profil Zachráň knihu a kúpou knihy podporte slovenskú tvorbu.

Ďakujeme za každé zdieľanie, každý prejav podpory! "


Publikované 15.4.2020
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Predstavujeme autora: Miroslava Varáčková

Miroslava Varáčková autor

SVK Slovensky 32 titulov