21. jún - Medzinárodný deň kvetov | kníhkupectvo Literama.sk

21. jún - Medzinárodný deň kvetov

21. jún - Medzinárodný deň kvetov

© Literama.sk, 19.6.2019

Kvety sú farebným skvostom prírody. Polahodia oku, potešia srdce.

Medzinárodný deň kvetov je dňom, ktorý určite nie je určený len záhradkárom a milovníkom zelene, ale všetkým obdivovateľom tejto živej krásy. Tým, ktorí ich s láskou pestujú a starajú sa o ne, ale aj tým, ktorí nimi obdarúvajú svojich milovaných. Všetkým, ktorí sa čo len na pár sekúnd potešia ich krásou, či už sú to kvety kvitnúce na lúkach, v záhradách alebo krásne uviazaná kytica vo váze.

Kvety sú nádhernou farebnou ozdobou v prírode, ich pestrosť je nekonečná. Rôzne tvary, farby, miesta výskytu. Milujeme kvety nielen v prírode, keď sa nimi kocháme pri prechádzke a zvečňujeme si ich na fotografiách, ale pre radosť si ich vysádzame aj doma - v záhradkách, či do kvetináčov na balkónoch alebo si nimi zútuľňujeme svoje izby.

Kvety sú vhodným darčekom pre mnohé príležitosti – či už je Valentín, deň žien, deň matiek, alebo dotyčná osoba oslavuje meniny, narodeniny, významné jubileum, alebo sa jedná o nejakú významnú príležitosť. Pri darovaní kvetov však platia určité pravidlá: ak sa chystáte darovať kyticu, ktorá obsahuje menej ako desať kusov kvetín, ich počet musí byť nepárny. Výber druhov kvetov je tiež veľmi dôležitý: najobľúbenejšie sú určite ruže, potom tulipány, orchidey a kytice kombinované z rôznych druhov kvetov. Dôležitý význam má i farba kvetov: napríklad červené kvety symbolizujú lásku, ružové šťastie, žlté život a energiu, biele čistotu a nevinnosť, či oranžové optimizmus a radosť zo života.

V našej kolekci Kvety - farebný skvost prírody nájdete výber rôznej literatúry týkajúcej sa kvetov: obsahuje tituly, v ktorých sa hoci len vyskytuje slovo kvet v názve (básnické zbierky a romány), ale nájdete tu aj tak obľúbené antistresové omaľovánky, rady ako pestovať kvety, či dokonca ako si vyrobiť kvety z rôznych materiálov (pre tých šikovnejších a zručnejších) a niečo sa nájde aj pre najmladších čitateľov.


Publikované 19.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál