Deti holokaustu | kníhkupectvo Literama.sk

Deti holokaustu

Deti holokaustu

© Literama.sk, 5.9.2018

Skutočné príbehy tých, ktoré prežili

Prázdniny opäť rýchlo ubehli ako voda. Skončili sa letné dni plné voľného času vyplneného rôznymi prázdninovými dobrodružstvami, výletmi, hrami s kamarátmi, či sladkým ničnerobením. No, zabudli sme spomenúť hodiny a hodiny strávené s mobilmi, tabletmi a počítačmi, ktoré sa zdá, sú často neoddeliteľnou súčasťou dieťaťa a tínedžera našej modernej spoločnosti. Teraz nastala tvrdá realita: návrat do školy a opätovné si zvykanie na školský režim, skoré vstávanie, úlohy a iné povinnosti súvisiace so vzdelávaním. Prvých pár dní v škole máme za sebou a už z úst našich tínedžerov počúvame frflanie ako sa im nepáči rozvrh, … prečo majú nultú hodinu, … prečo majú iného učiteľa ako si páni študenti želali, … načo im bude ten a ten predmet,… prečo musia to, a prečo tamto, ... prečo, prečo, prečo ???

Keby sa tak dalo cestovať v čase! Na hodine dejepisu otvoriť učebnicu a šibnutím, hoci aj požičaného čarodejníckeho prútika Harryho Pottera, dostať sa do minulosti a na vlastné oči vidieť, ako všetko prebiehalo. Aké otázky by naši rozmaznaní a znudení tínedžeri kládli?

V prvých dňoch tohto školského roka vyšla kniha Deti holokaustu. Nájdete v nej skutočné príbehy deviatich detí, ktorých detstvo vôbec nebolo šťastné. A určite si kládli otázky typu: prečo? Sú to príbehy dievčat a chlapcov, ktoré v období holokaustu každodenne zažívali strach a nebezpečenstvo. Napriek desivej realite však našli spôsob ako prekonať nočnú moru vojny, boli odvážne, statočné a mali v sebe vieru a nádej na prežitie.

Osudy týchto detí vás určite chytia za srdce, možno vám budú inšpiráciou vo vašom živote, ako trocha inak pozerať na svet okolo nás, ako niečo zmeniť v myslení a v konaní. Určite by sa kniha mala stať povinným čítaním na stredných školách. No, ten názov „povinné čítanie“ by asi mali slovenčinári zmeniť. Už celé generácie študentov prevracajú očami pri tomto názve a pýtajú sa: prečo?

Publikované 5.9.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Deti holokaustu - Skutočné príbehy tých, ktoré prežili - 1. vydanie

Deti holokaustu Skutočné príbehy tých, ktoré prežili

Kúpiť
8,91