Potulky po Slovensku | kníhkupectvo Literama.sk

Potulky po Slovensku

Potulky po Slovensku

© Literama.sk, 19.5.2018

Toto leto sa túlajte po Slovensku!

Máme polovicu mesiaca máj za sebou a ešte pár týždňov a sú tu mesiace júl a august. Dva mesiace v roku, ktoré sú najkrajším obdobím pre žiakov a študentov. Sedenie v laviciach a (m)učenie mozgových buniek nahradia prázdninovými aktivitami. Je to čas oddychu, načerpávania nových síl, leňošenia, dovoleniek. Slnko vystupuje vysoko na oblohu, voda láka a my túžime vystúpiť zo stereotypného kolotoča povinností a práce a aspoň na pár dní si užívať voľno.

Cestovanie je určite jedna z najatraktívnejších a najobľúbenejších činností počas leta.

Naša modrá planéta Zem ponúka naozaj krásne miesta a cestovateľské dobrodružstvá rôzneho druhu. Ak však plánujete stráviť dovolenku na Slovensku, ktoré je rozlohou síce menšia krajina, ale milovníkom potuliek po zaujímavých, tajomných, historických miestach, či už pešo alebo na bicykli, má čo ponúknuť. Ponuka je naozaj pestrá a zaujímavá a netreba cestovať za nezabudnuteľnými zážitkami za hranice. Aj na Slovensku máme svoju exotiku. Naša krajina je mimoriadne bohatá na prírodné krásy a unikátne miesta.

V mesiaci máj vyšli, prípadne vychádzajú publikácie vydavateľstva DAJAMA, ktoré ponúkajú naozaj zaujímavé tipy na výlety.

Užite si nádherné pohľady z výšky!

Rozhľadne sú v súčastnosti veľkým turistickým lákadlom. Každým rokom ich pribúda viac a viac a sú veľmi obľúbené. Vyhliadkové veže ponúkajú úchvatné scenérie okolia, v ktorom sa nachádzajú. Knihy Rozhľadne 1. diel a Rozhľadne 2. diel obsahujú informácie týkajúce sa lokalít s rozhľadňami v rámci celého Slovenska.

Kto má rád záhady a tajomstvá tiež si príde na svoje. Aj na Slovensku máme svoje Záhadné miesta (Ján Lacika). Kniha ponúka tajomné lokality, ktoré sú opradené tajomstvami, starými legendami a povesťami. Viac neprezradíme, musíte tie tajomstvá odhaliť sami!

Do najatraktívnejších lokalít sa dostanete aj na bicykloch. Knihy v sérii Najkrajšie cyklookruhy ponúkajú skvelé okruhové trasy. Aktívne si oddýchnete a popri jazde na bicykli spoznáte množstvo zaujímavých miest. Tak nasadiť cyklistickú prilbu na hlavu a hurá na výlet!

Toto leto sa túlajte po Slovensku!

Publikované 19.5.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Séria kníh: Rozhľadne

Rozhľadne