Príbehy na dobrú noc pre rebelky

Príbehy na dobrú noc pre rebelky

© Literama.sk, 13.4.2018

100 príbehov o mimoriadnych ženách. Kniha pre malé dievčatá (a nielen pre ne) o dievčatách veľkých s inšpiratívnymi životmi.

V minulosti, v súčasnosti a určite aj v budúcnosti ženy budú vynakladať veľké úsilie, aby sa presadili vo svete mužov. Kráľovné, političky, feministky, vedkyne, lekárky, spisovateľky, umelkyne, pilotky, astronautky, športovkyne, … Všetko sú to silné bojovníčky, ktorým nechýba veľká dávka odvahy, trpezlivosti, húževnatosti, aj odhodlania niečo významné dokázať, vymyslieť a vytvoriť niečo, čo môže niekomu alebo niečomu pomôcť. Naprieč dejinami ľudstva, aj napriek silnej mužskej konkurencii, sa zlatými písmenami vpísali do kroniky ľudských dejín mená žien (a stále sa vpisujú), ktoré sa stali úspešnými v rôznych oblastiach. Presadili sa a spoznali aký je to skvelý pocit zvíťaziť.

Kniha Príbehy na dobrú noc pre rebelky ponúka mini biografie sto mimoriadnych žien napísaných v štýle modernej rozprávky.

Kto je vzorom dnešných dievčat? Mnohé sú presvedčené, že uznanie a obdiv je možné získať len za pomoci plastických chirurgov. Ich idolmi sú známi ľudia, ktorí veľa zarábajú, herci, speváci, hudobníci. Hviezdy šoubiznisu zatieňujú skutočné osobnosti. Idoly, ktorých „záručná doba“ býva často veľmi krátka, prúdia z reklám, z internetu, z obchodov.

Začítajte sa do rozprávkových príbehov skutočných a jedinečných hrdiniek a snívajte! Sny sa naozaj plnia, keď v nich veríte!

Netreba sa však obávať, že pre dievčatá niet žiadnych vhodných ženských vzorov. Len treba zvoliť ten správny čas a dobu, kedy ich zoznámiť s naozaj úžasným svetom výnimočných žien. Nikdy nie je neskoro.

Kniha Príbehy na dobrú noc pre rebelkypredstavuje mimoriadne životy žien ako Alžbeta I, Jane Austin, Coco Chanel, Marie Curie, Malala, Ada Lovelace, Zaha Hadid, Serena Williamsová, … Ženy, ktoré zmenili svet, z minulosti aj z prítomnosti, mnohých národností. Ženy, ktoré prekonali prekážky, vytrvali a dokázali to, čo sa stalo najprv nemožné. Každý životný príbeh dopĺňa celostránkový portrét od šesťdesiatich výtvarníčok z celého sveta.


Publikované 13.4.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Príbehy na dobrú noc pre rebelky - 100 príbehov o mimoriadnych ženách

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 100 príbehov o mimoriadnych ženách

NEDOSTUPNÉ
18,37
Knihy autora Elena Favilli

Elena Favilli autor