Záhrada motýľov

Záhrada motýľov

© Literama.sk, 17.3.2018

Krása nebola ešte nikdy taká desivá

Vitajte v záhrade motýľov! Môžete obdivovať nádherne vyfarbené motýlie krídla. Tu si všimnite žiarivé krídla, v hornej časti zlatohnedej farby, tu a tam sa v nich jagajú škvrnky čiernej, bielej a sýtej bronzovej. Spodná časť krídel má ružový až fialový odtieň, tiež s čiernymi a bielymi vzormi. Tamto zas krídla v odtieňoch bordovej a žltej. Krása. Záhrada plná motýľov a tiež motýle vo vitrínach. Nádherná zbierka.

Callophrys eryphon, Lycaena cuprea, Vanessa virginiensis, Neophasia terlooii, Anthocharis midea, … Alebo skôr tieto mená motýľov Lyonette, Maya, Bliss, Lena, Danelle, či Meggie, … Skutočné motýle môžu lietať a môžu kedykoľvek odletieť. Tieto motýle sú mladé unesené ženy, všetky oblečené v čiernych šatách s hlbokým výstrihom na chrbte. To aby vyniklo ich tetovanie v tvare motýlích krídel. Veľmi komplikované a precízne prevedené vzory. Ľudské motýle so záručnou lehotou, ktorá vyprší, keď sa dožijú 21 rokov.

Záhrade s motýlmi vládne Záhradník, ktorého osoba je stále zahalená rúškom tajomstva. Nepozná hranicu medzi láskou a posadnutosťou. Jeho záhrada je izolovaná od vonkajšieho sveta a patrí iba jemu.

Celý príbeh záhrady, ktorý je plný strachu, sĺz, snahy dievčat vyrovnať sa s hrozným osudom, je prerozprávaný dievčaťom menom Maya. Ale tiež rozpráva aj o smiechu, veľkej odvahe, spolupatričnosti a viere v šťastný koniec. Postupne odkrýva tajomstvá záhrady, každodenného života, rozpráva o zvrhlých túžbach a praktikách, o vraždení dievčat, ale aj o svojej minulosti.

Napínavý thriller, fascinujúci ale aj desivý, ktorý nebudete chcieť odložiť, kým neprečítate poslednú stránku. Ale len pre silné žalúdky.


Publikované 17.3.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Záhrada motýľov - Krása nebola ešte nikdy taká desivá

Záhrada motýľov Krása nebola ešte nikdy taká desivá

Kúpiť
13,31
Knihy autora Dot Hutchisonová

Dot Hutchisonová autor