Národ ako nesamozrejmosť

Boris Zala

Vydavateľstvo SSS2006 SVK Slovensky

Kniha: Národ ako nesamozrejmosť - Boris Zala
Katalógové číslo: 54034
Ušetríte až 1,08 € z bežnej ceny 6,61
A navyše získate 5 vernostných bodov
5,53
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Národ ako nesamozrejmosť

Autor - filozof, politik, publicista, vysokoškolský pedagóg - vo svojich štúdiách dokumentuje, ako sa niektoré formy ľudského bytia rodia ako nesamozrejmosť výkonom, pomerom síl a ako sa univerzalizujú, teda stávajú sa mocou. A napokon, aj ako sa legitimizujú, ako si nachádzajú oprávnenie. Štúdie predstavujú predovšetkým pokus o iný uhol pohľadu, o novú interpretáciu, o hlbšie zvýznamňovanie niektorých momentov dejinno-mocenského pohybu. Autor osobitne poukazuje na kľúčový význam europeizácie slovanského sveta, resp. demokratizácie a stability Ruska v globálnom mocenskom politickom usporiadaní sveta, predovšetkým z hľadiska širších záujmov Slovenska. B. Zala ako intelektuál pertraktuje otázku hlbšieho dejinného zmyslu bytia národa a skúma aj to, akú úlohu chce a má tento národ zohrávať v aktuálnych politicko-mocenských a kultúrno-civilizačných siločiarach Európy a sveta.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
54034
Názov
Národ ako nesamozrejmosť
EAN/ISBN
9788080612344
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Boris Zala
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2006
Rozsah
190
Rozmer
140×210×20
Hmotnosť
0,33
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Národ ako nesamozrejmosť zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.