Kniha Kamienky z Rimavy - Libuša Mináčová | kníhkupectvo Literama.sk

Kamienky z Rimavy

Libuša MináčováVydavateľstvo SSS • 2006/09SK slovensky

Kniha : Kamienky z Rimavy
Kúpiť
1,56
Katalógové číslo: 50178
Ušetríte až 0,10 € z bežnej ceny 1,66
A navyše získate 1 vernostný bod
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Kamienky z Rimavy

V zbierke krátkych próz, spätých tematikou a prostredím autorkinej rodiny, sústredila spisovateľka jedinečný materiál, ktorý spracúva veľmi citlivo a jemne, pôsobivo a pritom decentne. Kamienky z Rimavy majú význam nielen pre pochopenie jej osoby, ale obohacujú aj vnímanie Mináčovej diela a predovšetkým poznanie slovenského života prostredníctvom informácií o jeho popredných kultúrnych rodinách (Daxnerovci, Clementisovci, Chorvátovci). Mináčovej spôsob stvárnenia, kvalitný žurnalistický štýl, bystré postrehy doplnené pátosom zažitého spolu v zvláštnej kombinácii, vyvolávajúce impresionisticky pôsobiacu obraznosť, dotvárajú autentickosť svedectva. Úprimné videnie prostredníctvom „detských očí“ zaujme bezprostrednou sviežosťou, reportážno-zovšeobecňujúci štýl vyvážený citovou zaangažovanosťou pomohol autorke vytvoriť žánrovo harmonický útvar, adekvátnou formou oživila atmosféru života v gemerskom malomeste či vidieku a prispela k upevneniu historického povedomia širších čitateľských vrstiev nielen v tomto regióne Slovenska.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
50178
Názov
Kamienky z Rimavy
EAN/ISBN
9788080612320
Forma
Neviazaná, bez prebalu, matná
Autor
Libuša Mináčová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2006/09
Rozsah
64
Rozmer
125×200×40
Hmotnosť
0,07
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Kamienky z Rimavy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.