Posledná reštaurácia v Paríži

Lily Graham

FORTUNA LIBRI2023/08 SVK Slovensky

Kniha: Posledná reštaurácia v Paríži - 1. vydanie - Lily Graham
Paríž 1944. Aby zachránila svojich ľudí, slúžila nepriateľovi.
Katalógové číslo: 476462
Ušetríte až 4,18 € z bežnej ceny 18,90
A navyše získate 14 vernostných bodov
14,72
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Posledná reštaurácia v Paríži

Paríž 1944. Aby zachránila svojich ľudí, slúžila nepriateľovi.

V nacistami okupovanom Paríži, kde miestni obyvatelia chodia spať vyhladovaní a zničení vojnou, sa z malej reštaurácie, plnej nemeckých vojakov, neprestajne ozýva hudba a smiech. Mladá majiteľka Marianne sa neúnavne behá od stola k stolu a obsluhuje nepriateľských dôstojníkov. Jej úsmev je žiarivý a privítanie srdečné. Nikto by neuhádol, akú nenávisť skrýva vo svojom vnútri. V jeden večer sa však reštaurácia otvorí naposledy. Ráno sú na oknách vyryté slová „kolaborantka a vrahyňa“ a Marianne bez stopy zmizne...

Po rokoch stojí Mariannina vnučka Sabine pred starou budovou, v ruke drží ťažký mosadzný kľúč a hľadí na reštauráciu po starej mame, ktorú nikdy nepoznala. V hlave jej víri množstvo otázok o minulosti – možno tu nájde odpovede, ale vie, že nie je vítaná. Marianne miestni obyvatelia nenávideli, a keď Sabine zistí, že ju obviňujú zo strašnej tragédie, ktorá sa stala cez vojnu, je rozhodnutá vzdať sa temného dedičstva. Keď však v ráme starého plagátu objaví pas s fotografiou ženy, ktorá vyzerá ako jej stará mama, ale má iné meno, pochopí, že za Marianniným príbehom je niečo viac. 

Začne pátrať v minulosti a postupne si kladie nástojčivé otázky: Bola stará mama zradkyňa alebo hrdinka? Čo sa s ňou stalo po tragickej noci, keď utiekla z reštaurácie? A zmení odpoveď aj jej vlastný život? Strhujúci a podmanivý príbeh o láske, sile a obetavosti v nacistami okupovanom Paríži, kde odvážna mladá žena riskuje všetko, aby zachránila životy svojich blízkych.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
476462
Názov
Posledná reštaurácia v Paríži
EAN/ISBN
9788057303794
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Lily Graham
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/08
Edícia
Fortuna Litera
Rozsah
320
Rozmer
140×210 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
22%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Posledná reštaurácia v Paríži zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.