Staroslovanské mýty a legendy

Zuzana Kuglerová

DAXE2023/08 SVK Slovensky

Kniha: Staroslovanské mýty a legendy - Zuzana Kuglerová
Staroslovanské mýty a legendy sa vyrovnajú aj tým najznámejším svetovým mytológiám
Katalógové číslo: 475799
Ušetríte až 1,45 € z bežnej ceny 11,00
A navyše získate 9 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Novozaradené knihy FPU 2023

Novozaradené knihy FPU 2023

Nové knihy FPU (aktualizácia 12. septembra 2023) v zozname titulov vydaných s podporou Fondu na podporu umenia FPU. Dopl… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ 12. septembra 2023! Tieto knihy z verejných zdrojov podporil FPU - Fond na podporu umenia. Zoznam bol dopl… Zistiť viac...
9,55
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Staroslovanské mýty a legendy

Všetci sme sa raz zamysleli nad tým, čo bolo kedysi dávno, na začiatku, na úsvite dejín. Rôzne civilizácie dali na túto otázku odpoveď v podobe vlastných mýtov. Mnohí z nás sa skôr dozvedia, kto je to Zeus, Héraa pod. – a to vďaka dlhodobému knižnému popularizovaniu dostupných prameňov.

Staroslovanské mýty a legendy sa dobrodružným konaním bohov a hrdinov, vyrovnajú aj tým najznámejším svetovým mytológiám. Ich poznanie by malo byť súčasťou nášho národného povedomia a kultúry.

Autorka Zuzana Kuglerová, ktorá sa zbieraniu povestí venuje systematicky už takmer tridsať rokov, túto málo zmapovanú oblasť spracovala so sebe vlastnou dávkou rozprávačského talentu. Prísne sa však drží základných faktov, pomocou ktorých panteón staroslovanských bohov a hrdinov nielen oživuje, ale aj dotvára v charakteristike postáv a v konaní hrdinov.. Čitateľ sa tak dozvie napríklad, prečo sa v slovenských ľudových rozprávkach objavuje motív zlatej kačky a zlatého vajca, že bohom prapočiatku bol Rode, ktorého meno nachádzame až dodnes v koreňoch slov ako rodina, národ, rodný, rodisko. Že Baba Jaga nebola odjakživa škaredou starenou s bradavicou na nose, ale krásnou Jaguňou, ktorá doplatila na svoju lásku k synovi Perúna. Že za slovom koleda sa skrýva maličký syn Perúna a Vesny Koljada, ktorý sa dokázal vďaka krásnemu spevu vyslobodiť zo zajatia Moreny.

Knihu dotvárajú jedinečné ilustrácie Martina Kellenbergera, ktoré dotvárajú a výtvarne, priam komiksovo, prerozprávajú všetky príbehy.

Vydanie knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia - FPU.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
475799
Názov
Staroslovanské mýty a legendy
EAN/ISBN
9788082410252
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Zuzana Kuglerová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023/08
Edícia
FPU
Rozsah
80
Rozmer
165×235 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Staroslovanské mýty a legendy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.