Žofia Bosniaková

život, dielo a úcta v 17. - 19. storočí

Mária Letzová

VEDA2023 SVK Slovensky

Kniha: Žofia Bosniaková - život, dielo a úcta v 17. - 19. storočí - Mária Letzová
Katalógové číslo: 465109
30,00

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Žofia Bosniaková

život, dielo a úcta v 17. - 19. storočí

Žofia Bosniaková (1609 – 1644), osobnosť opradená legendami o strečnianskej hradnej panej, dobročinnej, spravodlivej a zbožnej žene. Aký bol jej pôvod? Odkiaľ pochádzal jej rod a ako si získal miesto v radoch uhorskej aristokracie? Kde vyrastala a akú dostala výchovu? Ako sa k nej zachovala rodina jej prvého manžela? Kde sa zrodil jej záujem o dobročinnosť a pomoc chudobným a núdznym? Kto bol jej druhý manžel, František Vešeléni? Aké aktivity podnikala ako pani Strečnianskeho panstva a vlastníčka majetkovej držby? Ako prispela k rekatolizácii Tepličky nad Váhom? A napokon – za akých okolností sa po jej smrti zrodila úcta k nej a ako ju ovplyvnilo nájdenie jej smrťou neporušeného tela? Aké prejavy úcty sa podarilo zachytiť? Bola úcta k nej len regionálna, alebo mala širší geografický a spoločenský rozmer? Tieto otázky sa pokúša zodpovedať monografia Žofia Bosniaková – život, dielo a úcta v 17. – 19. storočí. Na základe štúdia historických prameňov, mnohých dosiaľ neznámych alebo nepresne interpretovaných, prináša novú kritickú biografiu osobnosti Žofie Bosniakovej.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
465109
Názov
Žofia Bosniaková
Podnázov
život, dielo a úcta v 17. - 19. storočí
EAN/ISBN
9788056804995
Forma
Pevná
Autor
Mária Letzová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2023
Rozsah
192
Rozmer
170×240
Hmotnosť
0,47
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Žofia Bosniaková zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.