V množine života

František Ruščák

Vydavateľstvo SSS2022/12 SVK Slovensky

Kniha: V množine života - 1. vydanie - František Ruščák
Cítiť v nich to, čo je v nás a pri nás...
Katalógové číslo: 460021
Ušetríte až 1,80 € z bežnej ceny 9,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
8,10
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: V množine života

Nová básnická zbierka jazykovedca a básnika Františka Ruščáka je pokračovaním oslavy života, reflexiou básnikovho videnia a vnímania človeka v jeho rozmanitých životných podobách a rovnako aj v rozmanitom priestore či priestoroch, v ktorom žije. Ide o jeho tretiu básnickú zbierku nadväzujúcu na prvé dve zbierky (Láska má tvar štvorrozmerný, So sebou s vami ) látkou, témami, ich obsahmi a esteticko-výrazovým stvárnením. Významovou doménou Františka Ruščáka je hodnotová a poznávacia stránka, ktorá v súčasných zložitých vzťahoch má vždy aktuálnu rezonanciu. Umelecké slovo pretrváva ako život plný premenných, zvlášť v tejto Ruščákovej zbierke nazvanej V množine života ( vydalo Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov), teda tak, ako to vníma samotný autor.

“Človek sa rodí z myšlienok aj zo sna, v pohlaví oboch vidíš iné tváre, ich príbeh Ti rozpovie iba slovo, čo od počiatku stojí na jazýčkoch vábi...“ Z tém množiny života vyberá to, čo čitateľa zaujíma, preto jeho básne sú obsahovo-esteticky príťažlivé a umelecky vyzreté...

Cítiť v nich to, čo je v nás a pri nás...Autor v jednej básni píše:

,,Hľadáme často súvislosti vo veciach, javoch, príčinách, neraz aj lásku v nenávisti, hlbokú vodu v plytčinách...“ Čitateľovi odporúčam siahnuť po básnickej zbierke Františka Ruščáka

V množine života, nájdeme v nej mnoho životných podôb človeka a jeho viacrozmerných príbehov. Ako dobrý pozorovateľ svojou básnickou tvorbou má čo povedať každému bez ohľadu na vek.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
460021
Názov
V množine života
EAN/ISBN
9788082021953
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
František Ruščák
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/12
Rozsah
64
Rozmer
226×157×12 mm
Hmotnosť
0,29
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
V množine života zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.