Rýchlokurz geniality

42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet

Ľudovít Ódor

N Press2022/10 SVK Slovensky

Kniha: Rýchlokurz geniality - 42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet - Ľudovít Ódor
Katalógové číslo: 449746
Ušetríte až 3,61 € z bežnej ceny 29,90
A navyše získate 26 vernostných bodov
26,29
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Rýchlokurz geniality

42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dnešný svet

„42 je milé číslo, ktoré si môžete zobrať domov a predstaviť ho svojej rodine.“ Douglas Adams

Na prahu ďalšej technologickej revolúcie, vážnych následkov klimatických zmien a vo víre svetových megatrendov, ako je starnutie populácie či deglobalizácia, je úplne jedno, či niekto vie vymenovať všetky dôležité priemyselné odvetvia Hondurasu. Svet sa už dávno nekončí na hranici našej dediny a k jeho pochopeniu už nestačí rozlišovať podmet a prísudok. Nechcime súťažiť s vyhľadávačom Google ani s robotmi v pásovej výrobe a sústreďme sa radšej na tie veci, kde vieme byť maximálne užitoční. Ľudstvo stáročie posúvali ďalej zvedavosť a nové myšlienky.

Kniha Rýchlokurz geniality vás na viac ako 650 stranách prevedie tými najdôležitejšími trendmi súčasnosti aj budúcnosti. Nezľaknite sa! Aj kvantová mechanika, HDP, príjmové rozdiely, starnutie populácie, fungovanie počítačov či nekonečno sa dajú zrozumiteľne vysvetliť - pokiaľ máte vzdelanie, skúsenosti, nadhľad a humor ako autor knihy, ekonóm Ľudovít Ódor.

Kniha je rozdelená do 42 kapitol a 9 okruhov: svetové megatrendy, fungovanie vesmíru, biologický svet, rozum a cit, ľudia a spoločnosť, technologická revolúcia, čísla a formy, fundovaný občan a spokojný život. Je doplnená množstvom ilustrácií a grafov, ktoré pomáhajú porozumieť aj zložitejším témam, ako sú fraktály či dilatácia času a tiež množstvom Shootyho karikatúr.

Všetky kapitoly pritom spája presvedčenie, že poctivý vedecký prístup je stále najlepšou cestou k porozumeniu sveta okolo nás, že musíme zostať zvedaví, ak chceme napredovať a že netreba memorovať telefónne zoznamy - poznať treba niekoľko kľúčových myšlienok a kriticky uvažovať.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
449746
Názov
Rýchlokurz geniality
Podnázov
42 otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu pochopiť dn
EAN/ISBN
9788082300911
Forma
Pevná
Autor
Ľudovít Ódor
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/10
Rozsah
655
Rozmer
160×234
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Marek
18.05.2023 09:30:41

42 otázok a odpovedí bolo autorom zvolené podľa známeho čísla zo stopárovho sprievodcu po galaxii. Môžem túto knihu nazvať aj sprievodcom po civilizácii. Výborná kniha a určite ju odporúčam.

Toto je len časť recenzie. Viac v našom blogu v článku...Rýchlokurz geniality