Napospas

Ráta sa iba prežitie

Sarah GoodwinSlovenský spisovateľ2022/09 SVK slovensky

Kniha: Napospas - Ráta sa iba prežitie - 1. vydanie - Sarah Goodwin
12,94
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Opustený ostrov, osem súťažiacich, reality šou, v ktorej niet víťazov
Katalógové číslo: 447460
Ušetríte až 1,96 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov

Kniha: Napospas

Ráta sa iba prežitie

Ôsmi ľudia – štyri ženy a štyria muži, ktorí sa dovtedy nepoznali - sa dobrovoľne ocitnú na neobývanom ostrove pri pobreží Škótska, aby sa pred všadeprítomnými kamerami, no bez kontaktu s okolitým svetom pokúsili vytvoriť fungujúcu, sebestačnú komunitu. V drsných podmienkach, s minimom potrebného vybavenia. Majú na to necelý rok, potom po nich produkcia reality šou Posledné útočisko pošle loď a vrátia sa do civilizácie.

Netrvá však dlho a súťažiacim sa tento „sociálny experiment“ načisto vymkne z rúk: namiesto toho, aby ťahali za jeden povraz, čoraz častejšie vznikajú medzi nimi roztržky, utvárajú sa a rušia účelové spojenectvá. Napätie na ostrove sa vystupňuje do krajnosti, keď v stanovenom termíne žiadna loď po osadníkov nepríde. Počiatočné antipatie väčšiny voči samotárskej Maddy, ktorá do žiadnej skupinky nezapadla, napokon prerastú do otvoreného nepriateľstva a Maddy s hrôzou zisťuje, že má proti sebe sedem na všetko odhodlaných zúfalcov...

Na ostrov ich prišlo osem. Koľkým z nich sa podarí prežiť?

Prekladateľka: Alexandra Ruppeldtová

Úryvok z obsahu knihy

Prvý raz som si uvedomila, že kým príde pomoc, možno zomrieme od hladu. Pochytila ma panika, srdce sa mi prudko rozbúchalo. Tuho som zažmúrila oči, aby som potlačila nával emócií. Musím sa rýchlo spamätať, poplach ma ani nenasýti, ani nezahreje.

Vzala som vedierko a vybrala som sa na pláž. Obracala som kamene, zbierala som primrznuté riasy, sem-tam som zdvihla pohľad k obzoru. Po lodi ani stopy. Dookola iba šíre more, žiadne obrysy pevniny. Nikde v diaľke žijú milióny ľudí, pracujú, nakupujú, pozerajú televíziu, nemajú ani potuchy o tom, že sme tu na ostrove, hladní, na smrť vyľakaní, ponechaní napospas.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
447460
Názov
Napospas
Podnázov
Ráta sa iba prežitie
EAN/ISBN
9788022024006
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Sarah Goodwin
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/09
Rozsah
328
Rozmer
207×137×28 mm
Hmotnosť
0,40
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Napospas zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.