LINGEA-Gramatika súčasnej nemčiny s prakt. príkl.-3.vyd.

s praktickými príkladmi

Lingea2022/08 DEU Nemecky

Kniha: LINGEA-Gramatika súčasnej nemčiny s prakt. príkl.-3.vyd. - s praktickými príkladmi - 3. vydanie
Katalógové číslo: 446009
Ušetríte až 1,20 € z bežnej ceny 7,90
A navyše získate 6 vernostných bodov
6,70
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: LINGEA-Gramatika súčasnej nemčiny s prakt. príkl.-3.vyd.

s praktickými príkladmi

Každý, kto sa učí alebo už prakticky používa cudzí jazyk, sa nezaobíde bez poznania gramatiky a jej pravidiel. Prichádzame preto s novou autorskou gramatikou nemeckého jazyka, ktorá obsahuje všetky bežné gramatické javy v prehľadnej grafickej úprave.

Nemčina patrí medzi jazyky, ktoré si spočiatku vyžadujú veľkú trpezlivosť a zvládnutie väčšieho objemu vedomostí, aby ste sa bez problémov dohovorili. Jej gramatický systém je pomerne zložitý, ale zároveň pravidelný. Všeobecné výklady sme preto obmedzili na minimum a doplnili ich prehľadnými tabuľkami. Každý jav je tiež ilustrovaný na množstve príkladov starostlivo vybraných z tlače či spoľahlivých internetových zdrojov tak, aby tieto skutočne odrážali súčasnú podobu nemeckého jazyka. Dôraz sme pritom kládli na tie javy, ktoré sú v bežnom vyjadrovaní dôležité a tie, ktoré sa líšia od slovenčiny. Nájdete tu preto samostatné kapitoly týkajúce sa napr. smerových prísloviek typu hin a her, použitia členov, stavby nemeckej vety či prehľady odlišných predložkových väzieb doplnené o množstvo príkladov. Naopak, menej používané slovesné tvary sa spomínajú iba okrajovo.

Príručka je vytvorená podľa nových pravopisných pravidiel a príklady aj výklady ich plne rešpektujú. Pri tvorbe príručky sme vychádzali z moderných gramatík a zúročili sme aj bohaté skúsenosti z dlhoročného vývoja slovníkov. Veríme, že našu gramatiku ocenia nielen študenti a učitelia, ale aj všetci, ktorí sa s nemčinou stretávajú v praxi, a chcú mať poruke všetky dôležité informácie.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
446009
Názov
LINGEA-Gramatika súčasnej nemčiny s prakt. príkl.-
Podnázov
s praktickými príkladmi
EAN/ISBN
9788081453052
Forma
Brožovaná
Poznámka
3. vydanie
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/08
Rozsah
174
Rozmer
165×115×11 mm
Hmotnosť
0,16
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
LINGEA-Gramatika súčasnej nemčiny s prakt. príkl.-3.vyd. zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.