Nehanebné skutky a tiež vraždy, podvody, sabotáže a šialené pokusy spáchané v mene vedy

Sam Keanbarecz & conrad books2022/08 SVK slovensky

Kniha: Nehanebné skutky a tiež vraždy, podvody, sabotáže a šialené pokusy spáchané v mene vedy - 1. vydanie - Sam Kean
15,55
Predobjednávka. Po vydaní vyexpedujeme do 4 dní.
Novinka, vychádza 8.8.2022 (Oups!, už to malo byť, vydanie bude posunuté)
Katalógové číslo: 445275
Ušetríte až 2,35 € z bežnej ceny 17,90
A navyše získate 15 vernostných bodov

Kniha: Nehanebné skutky a tiež vraždy, podvody, sabotáže a šialené pokusy spáchané v mene vedy

Sam Kean, autor bestsellerov podľa New York Times, prichádza s pútavými, doteraz nevyrozprávanými dejinami tých najtemnejších tajomstiev vedy.

Veda je sila, ktorá usiluje o dobro na svete, teda aspoň zvyčajne. No občas vedcov či vedkyne niečo posadne a ušľachtilý úmysel sa v ich rukách mení na čosi zlovestné. Pod vplyvom svojej fascinácie je veda jediná vec, ktorá pre nich existuje, nech to stojí, čo to stojí.

Sam Kean rozpráva pravdivý príbeh o tom, čo sa stane, keď nikým nehatená ambícia núti mužov i ženy v mene vedy prekročiť čiaru, pošliapať etické hranice a často pri výskume aj páchať zločiny. Nehanebné skutky a tiež vraždy, podvody, sabotáže a šialené pokusy spáchané v mene vedy majstrovsky prevádzajú čitateľky a čitateľov dvomi tisícmi rokov, počínajúc Kleopatrinými temnými skutkami v starovekom Egypte.

Kniha okrem iného odhaľuje, že veľká časť modernej vedy má pôvod v transatlantickom obchode s otrokmi v 18. storočí, a tiež sa pozerá na zištné pohnútky Thomasa Edisona pri podpore elektrického kresla.

Nie všetky hriechy vedy sú však pochované v minulosti. Mnohé z nich, ako nám pripomína Kean, nás ovplyvňujú ešte aj dnes. V zneužívaní medicíny v nacistickom Nemecku sa, napríklad, dá vidieť priama súvislosť so súčasnou vakcinačnou zdráhavosťou. V lobotómiách vykonávaných sekáčikom na ľad zas vzťah so súčasnými zlyhaniami starostlivosti o duševné zdravie. Kean nás dokonca berie do budúcnosti a hovorí o pokročilých počítačoch a genetickom inžinierstve, ktoré by mohli otvoriť celkom nové možnosti toho, ako si navzájom ubližovať.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
445275
Názov
Nehanebné skutky a tiež vraždy, podvody, sabotáže
EAN/ISBN
9788082580047
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Sam Kean
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/08
Rozsah
388
Stav
Novinka
Dostupnosť
Predobjednávka. Po vydaní vyexpedujeme do 4 dní.
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Titul v predpredaji nie je možné zatiaľ hodnotiť hviezdičkami, môžeš však pokojne pridať svoj komentár alebo očakávania:

Odoslať
Nehanebné skutky a tiež vraždy, podvody, sabotáže a šialené pokusy spáchané v mene vedy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.