Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov

Miroslav Daniš a kolektív

Vydavateľstvo SSS2022/06 SVK Slovensky

Kniha: Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov - 1. vydanie - Miroslav Daniš a kolektív
Katalógové číslo: 444443
Ušetríte až 3,98 € z bežnej ceny 22,00
A navyše získate 18 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 24.11.2022 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FPU… Zistiť viac...
18,02
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov

Trvalo takmer dvestopäťdesiat rokov, kým sa zrodil slovenský preklad slávnych memoárov významného európskeho vzdelanca a diplomata so slovenskými koreňmi Františka Tótha.

Svoje cestopisné spomienky vydal knižne v roku 1784 v Paríži pod názvom Mémoires sur les Turcs et les Tartares. Obrovský čitateľský záujem si už zakrátko vyžiadal preklad do angličtiny, dánčiny, švédčiny, neskôr aj do nemčiny a iných jazykov.

Čitatelia boli dielom nadšení, no nielen preto, že im umožnilo nahliadnuť do exotického sveta. Ktorý bol pre nich neprekonateľne vzdialený a zahalený tisíc a jedným tajomstvom. František Tóth / barón Francois de Tott/ vtipne a pútavo opisuje len to, čo sám videl a zažil ako vyslanec francúzkeho kráľa v Osmanskej ríši, Krymskom chanáte či Levante. Rozdielny spôsob myslenia a vnímania života v Európe a Oriente je zjavný aj dnes, v tom je kniha stále aktuálna a poučná. V súčasnosti sú Tóthove spomienky preložené aj do maďarčiny či turečtiny. Slovenský preklad je však v niečom iný. Okrem dobových litografií obsahujú spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov aj historické štúdiem, ktoré približujú život a dobu Františka Tótha.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
444443
Názov
Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov
EAN/ISBN
9788082021823
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Miroslav Daniš a kolektív
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/06
Rozsah
455
Rozmer
180×248×42 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.