Obchod na korze

Predloha oscarového filmu prvýkrát v Slovenčine

Ladislav GrosmanIKAR2022/09 SVK slovensky

Kniha: Obchod na korze - Predloha oscarového filmu prvýkrát v Slovenčine - 1. vydanie - Ladislav Grosman
12,94
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 443426
Ušetríte až 1,96 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov

Kniha: Obchod na korze

Predloha oscarového filmu prvýkrát v Slovenčine

Obchod na korze sa preslávil najmä vďaka filmu Jána Kadára a Elmara Klosa, ktorý v roku 1966 získal Oscara. Ladislav Grosman napísal pôvodne krátku poviedku s názvom Pasca v slovenčine, neskôr ju rozšíril a prepísal v češtine.

Príbeh stolára Tóna Brtka a pani Lautmanovej, majiteľky obchodu s gombíkmi, sa rozvíja počas druhej svetovej vojny. Oboch obyvateľov malého mesta slovenského štátu spoja udalosti veľkých dejín. Tóno, obyčajný človek, čo nijako nesympatizuje s ľudáckym režimom, nedobrovoľne arizuje, pani Lautmanová nedobrovoľne zotrváva na mieste, ktoré jej poskytuje neisté útočisko. Keď nastane rozhodujúca chvíľa a všetci židovskí mešťania sa majú prihlásiť do transportu, vzťah neprejde najťažšou skúškou.

Slovenský preklad Obchodu na korze vychádza krátko po stom výročí narodenia Ladislava Grosmana. Novelu dopĺňa text Georgea Grosmana, autorovho syna, ktorý približuje otcov pohnutý osud. Štúdiu, ktorá analyzuje dielo v dobovom kontexte, prepája predlohu s filmovým spracovaním a oboznamuje čitateľa s – podobne dramatickými – životnými príbehmi zúčastnených hercov aj filmárov, napísala historička Michala Lônčíková.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
443426
Názov
Obchod na korze
Podnázov
Predloha oscarového filmu prvýkrát v Slovenčine
EAN/ISBN
9788055185149
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Ladislav Grosman
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/09
Rozsah
168
Rozmer
125×200×12 mm
Hmotnosť
0,28
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Obchod na korze zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.