Dokonalý policajný štát

Tajná výprava do čínskej dystopie

Geoffrey CainIKAR2022/07 SVK slovensky

Kniha: Dokonalý policajný štát - Tajná výprava do čínskej dystopie - 1. vydanie - Geoffrey Cain
12,94
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Odrezaní od pravdy a možnosti voľby
Katalógové číslo: 435894
Ušetríte až 1,96 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov

Kniha: Dokonalý policajný štát

Tajná výprava do čínskej dystopie

Predstavte si život, v ktorom si večer ľahnete vedľa svojho partnera a ráno sa zobudíte po boku štátom dosadeného špicľa. Stačí, ak poviete alebo urobíte niečo, čo sa systému nepáči a môžete skončiť v koncentračnom tábore alebo zmiznúť bez stopy. Kamery v dome, na uliciach, v obchodoch i v práci sledujú každý váš krok. Aj nepatrné pokĺznutie vám spôsobí veľké problémy. A trest môže prísť aj za činy, ktoré ste ešte nespáchali. Prediktívny policajný program pomocou najmodernejších technológií a databáz určí, akého zločinu sa človek v budúcnosti pravdepodobne dopustí a odporučí jeho prevýchovu.

Odrezaní od pravdy a možnosti voľby, pod neustálym dozorom a útlakom policajných zložiek. Obyvatelia Ujgurskej autonómnej republiky Sin-ťiang na západe Číny hovoria svojej dystopii „situácia“. No to, čo pôsobí ako neuveriteľný námet z futuristického románu, je pre Ujgurov mrazivou realitou 21. storočia.

Na základe výpovedí ujgurských utečencov, štátnych zamestnancov, výskumníkov i aktivistov žijúcich v exile, Geoffrey Cain opisuje situáciu z prvej ruky. Podáva svedectvo o tom, ako si Čína stanovila za cieľ vymazať identitu, kultúru a dejiny celého národa. A tak stvorila dokonalý policajný štát...

Z anglického originálu The Perfect Police State: An Undercover Odyssey into China's Terrifying Surveillance Dystopia of the Future (PublicAffairs, Hachette Book Group, New York 2021) preložil Peter Tkačenko.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
435894
Názov
Dokonalý policajný štát
Podnázov
Tajná výprava do čínskej dystopie
EAN/ISBN
9788055184036
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Geoffrey Cain
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/07
Rozsah
312
Rozmer
200×125×33 mm
Hmotnosť
0,44
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Dokonalý policajný štát zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.