Ústavné právo a Ústava Slovenskej republiky

Jaroslav Chovanec

Vydavateľstvo Matice slovenskej2022/03 SVK Slovensky

Kniha: Ústavné právo a Ústava Slovenskej republiky - 1. vydanie - Jaroslav Chovanec
Katalógové číslo: 434686
Ušetríte až 4,00 € z bežnej ceny 24,90
A navyše získate 20 vernostných bodov
20,90
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Ústavné právo a Ústava Slovenskej republiky

Predkladaná vedecká monografia uznávaného odborníka v oblasti ústavného práva a teórie štátu a práva, rozoberá a hodnotí najdôležitejšie ústavnoprávne, štátoprávne a spoločensko-politické vzťahy, ktoré vznikajú pri uskutočňovaní štátnej moci príslušnými štátnymi a samosprávnymi orgánmi a sú upravené v platnej Ústave Slovenskej republiky ako aj právnymi predpismi, ktoré sú obsahom celého právneho poriadku Slovenskej republiky. Predkladá problematiku obsiahnutú v ústavnom práve, štátovede a rozoberá a hodnotí základné teoretické otázky či problémy. Uvádza, rozoberá a hodnotí ústavnoprávny a štátoprávny vývoj Československej republiky a postavenie Slovenska od jej vzniku (28. 10. 1918) až do zániku Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (1. 1. 1993). Rozoberá a hodnotí prípravy, vzniku, štruktúry a obsahu Slovenskej republiky no a na záver predkladá rozbor a hodnotenie právnej úpravy demokratických volieb, a to do všetkých druhov štátnych a samosprávnych orgánov, ktoré sa uskutočňujú vrátane volieb do Európskeho parlamentu v Slovenskej republiky V závere publikácie autor rozoberá a hodnotí základné náležitosti suverenity štátu, t. j. vnútorných a vonkajších znakov suverenity štátu.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
434686
Názov
Ústavné právo a Ústava Slovenskej republiky
EAN/ISBN
9788081282836
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Jaroslav Chovanec
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/03
Rozsah
496
Rozmer
217×162×35 mm
Hmotnosť
0,85
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ústavné právo a Ústava Slovenskej republiky zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.