Nemohu odpustit: Utekl jsem z Osvětimi

Rudolf Vrba

Citadella2022/04 CZE Česky

Kniha: Nemohu odpustit: Utekl jsem z Osvětimi - Rudolf Vrba
Katalógové číslo: 434533
Ušetríte až 2,43 € z bežnej ceny 21,90
A navyše získate 19 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Holokaust

Holokaust

Termínom Holokaust sa označuje systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, nábož… Zistiť viac...
19,47
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Nemohu odpustit: Utekl jsem z Osvětimi

Útek z Osvetimi, duben 1944

7. dubna 1944 Poplachové sirény oznamují útek dvou slovenských veznu z prísne streženého tábora v nacistickém Nemecku. Rudolfu Vrbovi a Alfredu Wetzlerovi se podarilo uprchnout a prekonali vzdálenost 160 kilometru, aby svetu podali první realistický a presný popis toho, co se deje v Osvetimi. O událostech v tomto koncentracním tábore do té doby kolovaly jen nepotvrzené fámy. Jejich Zpráva, nejprve publikovaná ve Švýcarsku a poté v západním tisku, jednoznacne a otevrene odhalila realitu nacistických vyhlazovacích táboru papeži Piovi XII., Winstonu Churchillovi a Franklinu D. Rooseveltovi.

Kniha Nemohu odpustit je mistrovským vyobrazením lidských charakteru, které stály za první zprávou o hruzách v Osvetimi. Jen málokdo dokáže císt o této gigantické a nelidské mašinerii smrti, kterou vybudovala nemecká ríše, aniž by pocítil silné a hluboké emoce. Mnozí v knize najdou pozoruhodný, hluboce osobní príbeh hrdinství a odhodlání, navzdory zdánlive beznadejným vyhlídkám.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
434533
Názov
Nemohu odpustit: Utekl jsem z Osvětimi
EAN/ISBN
9788081821752
Forma
Pevná, s prebalom
Autor
Rudolf Vrba
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/04
Rozsah
504
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Nemohu odpustit: Utekl jsem z Osvětimi zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.