Kristínka a svet fantázie

Stanislav RepaskýStonožka2022/05 SVK slovensky

Kniha: Kristínka a svet fantázie - 1. vydanie - Stanislav Repaský
11,20
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Krásne príbehy sú všade okolo nás, len treba mať oči otvorené
Katalógové číslo: 433673
Ušetríte až 1,70 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tieto knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktuali… Zistiť viac...

Kniha: Kristínka a svet fantázie

Je zimný večer, vonku vyčíňa snehová metelica a do domu, kde žije Kristínka so svojím bračekom a rodičmi, prichádza záhadný tulák a rozprávkar Matias. Má zo sebou klietku s nepokojným výrom a batoh plný kníh. Jedna z nich, porastená machom a kvietkami, otvorí Kristínke bránu do fantastických svetov. Ocitne sa v krajine, v ktorej cestuje na chrobákovi veľkom ako hroch, uvidí tam na nebi plávať obrovskú veľrybu a mesiac, čo vie rozprávať. Ocitne sa aj v meste pod morom, kde kameň Modravit ľuďom zhmotňuje priania a umelci vedia tvoriť myšlienkami, na ľadovej planéte, čo bola kedysi slnkom, alebo na povale, kde objaví škriatka, o ktorom nik netuší. Vo svete fantázie Kristínka preukáže nielen odvahu, no tiež vieru v dobro a lásku. Spriatelí sa s obrom Prašanom, s mladíkom Košom, ktorý ľúbi Lunu, s morskou princeznou Meou, so Svetluškou, ktorá vidí v tme zlatými očami, aj s nevídanými tvormi veľkými ako krajiny. Jedinečné bytosti, ktoré stretne, jej pomáhajú objavovať vonkajšie krásy života i vnútorné hodnoty a dary. Zakaždým, keď sa Kristínka vráti domov, zapíše si prežité dobrodružstvá na čisté stránky zázračnej knihy želaní. Až príde chvíľa, keď si začne tvoriť vlastné príbehy. Pretože je to tak, ako jej povedal Matias: Krásne príbehy sú všade okolo nás, len treba mať oči otvorené.

Ilustrácie Petra Uchnára dodávajú knihe nádhernú imagináciu a sú samy osebe úžasným svetom fantázie.

Pre deti od 8 rokov

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
433673
Názov
Kristínka a svet fantázie
EAN/ISBN
9788055183770
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Stanislav Repaský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/05
Rozsah
128
Rozmer
240×170×16 mm
Hmotnosť
0,52
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Kristínka a svet fantázie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.