Vek človeka: Ako sme stvorili antropocén

Gisli Pálsson

IKAR2022/11 SVK Slovensky

Kniha: Vek človeka: Ako sme stvorili antropocén - 1. vydanie - Gisli Pálsson
Priama kniha plná nádeje
Katalógové číslo: 431751
Ušetríte až 3,26 € z bežnej ceny 24,90
A navyše získate 21 vernostných bodov
21,64
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Vek človeka: Ako sme stvorili antropocén

Kniha skúma ľudstvo v antropocéne, novej geologickej epoche, ktorá predstavuje začiatok našej dominancie nad Zemou ako životne dôležitým zdrojom. Vďaka prirodzenej hojnosti životného prostredia ľudská spoločnosť síce prekvitá, lenže za cenu hromadenia rádioaktívnych, atmosférických a geologických vplyvov, ktoré zasahujú hlboko do vnútornej rovnováhy planéty a vyžadujú zmenu nášho spôsobu života.

Antropológ Gísli Pálsson mapuje dramatickú krajinu klimatickej zmeny prostredníctvom podmanivého textu a silných fotografií, ktoré dokumentujú náš vplyv na základy sveta. Pútavá a poučná grafika ilustruje ohromujúce zmeny spôsobené ľudskou civilizáciou, zatiaľ čo osobné postrehy, ako je rozprávanie o účasti na pohrebe ľadovca, dávajú ostro vyniknúť stavu našej planéty. Kniha je priama, ale aj plná nádeje. Odhaľuje krízu, do ktorej sme priviedli náš domov, či stratené putá medzi ľudstvom a krajinou, no aj spôsoby, ako sa v tomto novom svete pohnúť dopredu.

Z anglického originálu The Human Age: How we created the Anthropocene epoch and caused the climate preložila Mariana Hyžná.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
431751
Názov
Vek človeka: Ako sme stvorili antropocén
EAN/ISBN
9788055180472
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Gisli Pálsson
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/11
Rozsah
224
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Vek človeka: Ako sme stvorili antropocén zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.