Smiech cez slzy / (Väčšinou) úsmevné príbehy

(Väčšinou) úsmevné príbehy

J.R.

SPN - Mladé letá2021/12 SVK Slovensky

Kniha: Smiech cez slzy / (Väčšinou) úsmevné príbehy - (Väčšinou) úsmevné príbehy - 1. vydanie - J.R.
Katalógové číslo: 427335
Ušetríte až 1,71 € z bežnej ceny 8,90
A navyše získate 7 vernostných bodov
7,19
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Smiech cez slzy / (Väčšinou) úsmevné príbehy

(Väčšinou) úsmevné príbehy

Naozaj svojrázne vyrozprávané autentické príbehy z dávnejšej i celkom nedávanej minulosti. Úsmevný pohľad, hoci niekedy aj cez slzy, ako sa u nás žilo, keď sme budovali „svetlé zajtrajšky“. Cez prázdniny prišiel ku komusi na návštevu chlapec, ktorý hral na gitare a celý čas spieval „is bin har deinai“, viac nevedel. Napriek tomu mal úspech. Dnes ľudia už vedia, že je to časť textu pesničky It has been a hard day´s night, jednej z prvých skladieb od Beatles. Vraj to počul z rádia Luxemburg. To vysielalo modernú hudbu a bolo veľmi obľúbené, samozrejme nie vo „východnom bloku“. Nie že by nebolo žiadané, ale skôr sa o ňom nevedelo. Išlo o „rafinovanú“ politiku vlády. Národný podnik Tesla vyrábal rádioprijímače, ktoré mali vlnový rozsah dlhé, stredné, krátke a veľmi krátke vlny. Všetko sa to končilo pod hranicou 80 megahertzov. To preto, že rádiá zo „Západu“ vysielali na frekvenciách nad 80 megahertzov. No v Tuzexe začali predávať malé rádiá vyrobené v Japonsku. Volali sme ich tranzistor. A predstavte si, na ňom sa rádio Luxemburg dalo naladiť. S tranzistorom bol iba jeden malý problém: nedali sa kúpiť náhradné „tužkové batérie“. Preto sa na malé rádio gumičkou pripevnila veľká štvorcová batéria, aká sa u nás dala kúpiť a ktorá bola niekedy väčšia ako sám tranzistor.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
427335
Názov
Smiech cez slzy / (Väčšinou) úsmevné príbehy
Podnázov
(Väčšinou) úsmevné príbehy
EAN/ISBN
9788010040452
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
J.R.
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/12
Rozsah
160
Rozmer
145×205
Hmotnosť
0,21
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
19%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Smiech cez slzy / (Väčšinou) úsmevné príbehy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.