Málo známe bylinky

Overené recepty obľúbenej bylinkárky

Anna Kopáčová

FORTUNA LIBRI2021/11 SVK Slovensky

Kniha: Málo známe bylinky - Overené recepty obľúbenej bylinkárky - 1. vydanie - Anna Kopáčová
Katalógové číslo: 424938
Ušetríte až 4,03 € z bežnej ceny 22,90
A navyše získate 18 vernostných bodov
18,87
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Málo známe bylinky

Overené recepty obľúbenej bylinkárky

Bylinná liečba je pravdepodobne taká stará ako samo ľudstvo. Naši predkovia si všimli blahodarné pôsobenie niektorých druhov rastlín na ľudský organizmus a svoje poznatky rozširovali ich postupným spoznávaním. Zistili napríklad aj to, že medzi vzhľadom rastliny a jej liečivým účinkom je istá súvislosť. Od skorej jari až do neskorej jesene zbierali rozličné časti týchto neoceniteľných darov prírody – listy, vňať, kôru, plody, korene... Keď niekto v dome ochorel, hneď mali poruke vhodný domáci prostriedok.
Dnes skúsenosti našich predkov rozvíjajú bylinkári. K vyhľadávaným patrí pani Anna Kopáčová z Vrbového, ktorá sa bylinkárstvu venuje už štyri desaťročia. Po úspechu svojich knižiek Zdravie z byliniek a Zabudnuté bylinky aj v tejto najnovšej ponúka mnohé osvedčené recepty.
V prvej časti knihy predstaví svoje obľúbené bylinky. Pri každej nájdete stručný botanický opis, súhrn zdraviu prospešných látok a liečivých účinkov, využitie v ľudovom liečiteľstve kedysi i dnes. Autorka vám poradí, čo a kedy máte z jednotlivých rastlín zbierať a čo si z nich môžete pripraviť. Každú rastlinku vám zároveň priblíži originálna ilustrácia, ktorá vám pomôže pri jej spoznávaní v prírode.
V druhej časti knihy sa môžete inšpirovať malým receptárom, ktorý vám poslúži ako návod na liečbu niektorých zdravotných problémov. Podľa neho si môžete pripraviť vhodné čaje, odvary, maceráty, sirupy, šťavy, octy, oleje, masti či prášky.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
424938
Názov
Málo známe bylinky
Podnázov
Overené recepty obľúbenej bylinkárky
EAN/ISBN
9788057301936
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Anna Kopáčová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/11
Edícia
Fortuna Praxis
Rozsah
280
Rozmer
165×235 mm
Hmotnosť
0,68
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Málo známe bylinky zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.