Krajčírky z Auschwitzu

Skutočný príbeh žien, ktoré šili aby prežili

Lucy Adlington

MOTÝĽ2021/12 SVK Slovensky

Kniha: Krajčírky z Auschwitzu - Skutočný príbeh žien, ktoré šili aby prežili - 1. vydanie - Lucy Adlington
Katalógové číslo: 424181
Ušetríte až 2,85 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Holokaust

Holokaust

Termínom Holokaust sa označuje systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, nábož… Zistiť viac...
12,05
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Krajčírky z Auschwitzu

Skutočný príbeh žien, ktoré šili aby prežili

Silný príbeh podľa skutočnej udalosti o ženách, ktorým ihly a nite pomáhali prežiť.

V období najväčšieho vyhladzovania židov v Auschwitzi – Birkenau dvadsaťtri mladých žien uniklo pred plynovými komorami, vďaka navrhovaniu, šitiu a pripravovaniu odevov pre svojich mučiteľov. Krutá manželka veliteľa SS, Hedwig Hossová, založila krajčírsku dielňu, v ktorej tieto ženy pracovali na výrobe odevov pre strážcov SS a iné ženy z vysokých spoločenských kruhov v Berlíne. Množstvo oblečenia, ktoré spracúvali, pochádzalo práve z kufrov, ktoré odobrali väzňom deportovaným do tábora.
Táto kniha je svedectvom výnimočných žien, ktoré sa nenechali zlomiť ani v najťažších životných chvíľach. Je oslavou ich odvahy a solidarity, ale i vďakou za to, že zvládli utrpenie, aké si nedokážeme predstaviť, aby nám porozprávali svoj príbeh.
Spisovateľka a historička Lucy Adlingtonová viedla rozhovory s rodinami krajčírok, zhromažďovala ich výpovede, listy, fotografie a osobne sa stretla s 98-ročnou krajčírkou, Brachou Kohútovou (rod. Berkovičovou), ktorá ako jediná prežila. Už zostáva iba veľmi málo žijúcich obetí holokaustu, ktoré by nám mohli prerozprávať ich skúsenosti.

Výnimočné životné príbehy ako tieto musíme zachovávať, aby sa podobná tragédia nikdy nezopakovala a vzdať im hold za ich mimoriadnu statočnosť a odhodlanie prežiť.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
424181
Názov
Krajčírky z Auschwitzu
Podnázov
Skutočný príbeh žien, ktoré šili aby prežili
EAN/ISBN
9788081642753
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Lucy Adlington
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/12
Rozsah
368
Rozmer
130×210 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
19%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Krajčírky z Auschwitzu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.