August

Rubem Fonseca

Portugalský inštitút2021 SVK Slovensky

Kniha: August - Rubem Fonseca
Katalógové číslo: 423481
Ušetríte až 1,67 € z bežnej ceny 13,75
A navyše získate 12 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tieto knihy z verejných zdrojov podporil FPU - Fond na podporu umenia.Tento zoznam bol doplnený a aktuali… Zistiť viac...
12,08
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: August

V románe August sa dostávame do Brazílie päťdesiatych rokov, keď Rio de Janeiro bolo hlavným mestom krajiny a zároveň strediskom politických intríg a korupcie. Rubem Fonseca, brazílsky majster detektívneho románu, sa v dvadsiatich šiestich kapitolách predstavujúcich dvadsaťšesť búrlivých augustových dní roku 1954, zaoberá katastrofickými udalosťami, ktoré sa rozpútali po pokuse o vraždu Carlosa Lacerdu, slávneho novinára a hlavného politického protivníka prezidenta Getúlia Vargasa. Na pozadí reálnych historických udalostí sa odohráva fiktívny príbeh policajného komisára Alberta Mattosa, ktorý vyšetruje vraždu milionára a tuší, že oba zločiny môžu spolu súvisieť.

Na diele Rubema Fonsecu je najlepšie, že nevieme, kam nás zavedie. Zakaždým keď začnem čítať niektorú z jeho kníh, akoby som zdvihol telefón uprostred noci: Ahoj, to som ja. Neuveríš, čo sa deje. Jeho písanie je zázračné, tajuplné. Každá z jeho kníh je cesta, na ktorú sa oplatí vydať. Navyše je to cesta, akú v istom zmysle potrebujeme.

Thomas Pynchon

Preklad a vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

O AUTOROVI

Narodil sa v Juiz de Fora v brazílskom štáte Minas Gerais, ale väčšinu života prežil v Riu de Janeiro. Vyštudoval právo a niekoľko rokov pracoval ako policajný komisár, neskôr sa začal naplno venovať spisovateľskému povolaniu. Brazílsky majster detektívneho románu je autorom množstva poviedok, románov i filmových scenárov. K jeho najznámejším dielam patria romány Veľké umenie (A Grande Arte, 1983), Mocné vášne a nedokonalé myšlienky (Vastas Emoçoes e Pensamentos Imperfeitos, 1988) August (Agosto, 1990), Chorý Moliere (O Doente Moliere, 2000), zbierky poviedok Lúcia McCartney (Lúcia McCartney, 1969), Šťastný nový rok (Feliz Ano Novo, 1975) či Surové mäso (Carne Crua, 2018). Jeho diela sú obľúbené medzi čitateľmi a zároveň oslovujú odborníkov svojou literárnou kvalitou, o čom svedčí aj množstvo ocenení. Fonseca je šesťnásobným držiteľom brazílskej literárnej ceny Jabuti, udelili mu aj najvýznamnejšie literárne ocenenie všetkých krajín, kde sa hovorí po portugalsky, Camoesovu cenu a Cenu Machada de Assis Brazílskej literárnej akadémie.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
423481
Názov
August
EAN/ISBN
9788099967091
Forma
Pevná
Autor
Rubem Fonseca
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
362
Rozmer
134×207
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
August zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.