Šišidielko

Pracovný zošit pre predškolákov (5-6 rokov)

Ľubica Demčáková

LiberaTerra2021 SVK Slovensky

Kniha: Šišidielko - Pracovný zošit pre predškolákov (5-6 rokov) - Ľubica Demčáková
Katalógové číslo: 423209
Ušetríte až 0,58 € z bežnej ceny 5,10
A navyše získate 4 vernostné body
4,52
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Šišidielko

Pracovný zošit pre predškolákov (5-6 rokov)

Pracovný zošit pre predškolákov hravou formou zameranou hlavne na manipulačnú činnosť rozvíja u detí zručnosti potrebné pre hladký prechod do 1. triedy. Na každej dvojstrane pracovného zošita ponúkame deťom malý príbeh, ktorým sprevádza postavička strašidielko Šišidielko. Šišidielko si môžete spolu s deťmi vyrobiť a vziať ho medzi deti vždy, keď budete so zošitom pracovať. Dvojstrana je námetom, ktorý môžete ďalej rozvíjať. Podľa návrhov v metodickej príručke a najmä podľa vašich návrhov a návrhov vašich detí. Súčasťou každého príbehu je aj krátka, rytmická básnička. Príbehy a úlohy autorka zostavila tak, aby korešpondovali s ročnými obdobiami a vybrala situácie, ktoré sú deťom blízke.

Autorkou pracovného zošita je skvelá pani učiteľka PaedDr. Ľubica Demčáková, finalistka Učiteľ roka 2020 a absolventka Komenského inštitútu, kde bolo jej hlavnou témou práve činnostné učenie. Pani Demčáková pracuje s prvákmi a preto vie, čo potrebuje predškolák, aby úspešne zvládol vstup do školského sveta.

Autorom básničiek je Peter Bero. Má blízko k deťom nielen ako matematik a autor učebníc a pracovných zošitov, ale aj ako autor množstva rozhlasových hier pre deti a autor rozprávok (napríklad Krajina (s)nežnosti).

Nádherné ilustrácie a grafické spracovanie v modernom, pútavom vzhľade pripravil Martin Hatala. Martin má blízky vzťah k humoru, ktorý dokáže veľmi tvorivo vyjadriť aj vizuálnou formou.

Súčasťou pracovného zošita je aj naša mačka Katarína Mňaukačka. Na každej dvojstrane sa hrá s deťmi na schovávačku - kto ju prvý objaví?

Deti v pracovnom zošite obkresľujú čiary, vyfarbujú obrázky, lepia nálepky, kreslia, vystrihujú. Všetky tieto činnosti zlepšujú jemnú motoriku detí a pripravujú deti na nácvik písania. Na správny úchop pera pripravuje detskú ruku aj práca s hracími kartičkami pomôcky Aktívna matematika. Úlohy a zadania v pracovnom zošite sme pripravili tak, aby ste každú situáciu mohli ďalej rozvíjať. Jednou z možností je práca s Aktívnou matematikou, inou napríklad tvorba príbehov.

Hlavný dôraz pri predmatematickom vzdelávaní v materskej škole by sme mali klásť na zapojenie všetkých zmyslov. To výraznou mierou zlepšuje efekt učenia sa a má aj výrazný motivačný efekt. Preto v pracovnom zošite deti nielen kreslia a vyfarbujú, ale pracujú s nálepkami, vystrihujú, učia sa a recitujú básničky, vyrábajú Šišidielko, manipulujú s hracími kartičkami Aktívnej matematiky.

Obsah pracovného zošita:

Jabloň

Záhrada

Ročné obdobia

Obchod

Mestečko

Povolania

Snehuliak

Oblečenie

Veľkonočné vajíčka

Dážďovka

Rastlina

Akvárium

Letné kino

Kúpalisko

Zmrzlina

Spôsob práce s pracovným zošitom a námety a inšpirácie ponúkame v metodickej príručke .

Certifikát na stiahnutie. Certifikátom môžete odmeniť každé dieťa na konci školského roka.

Autorka pri tvorbe úloh vychádzala zo Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie vo vzdelávacej oblasti Matematika a práca s informáciami.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
423209
Názov
Šišidielko
Podnázov
Pracovný zošit pre predškolákov (5-6 rokov)
EAN/ISBN
9788089792795
Forma
Brožovaná
Autor
Ľubica Demčáková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021
Rozsah
32
Rozmer
210×295
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Šišidielko zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.