Ako spočítať svet

Tim HarfordN Press2021/08 SVK slovensky

Kniha: Ako spočítať svet - Tim Harford
13,34
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Nielen o striptérke, ktorá zbalila najmocnejšieho kongresmana vo Washingtone
Katalógové číslo: 417715
Ušetríte až 2,56 € z bežnej ceny 15,90
A navyše získate 13 vernostných bodov

Kniha: Ako spočítať svet

Kedy ste si naposledy prečítali nejaké veľkolepé vyhlásenie sprevádzané ohurujúcim číslom a povedali si: môže toto vôbec byť pravda? Štatistík sú plné noviny, sociálne siete aj naše bežné konverzácie, pretože čísla nám pomáhajú rozprávať príbehy a vysvetľovať svet okolo seba. Zároveň sme ich však nikdy nespochybňovali tak často ako dnes. Čísla v správnych rukách majú moc meniť svet k lepšiemu. Dobrá štatistika nie je nečestná finta, ale nástroj, pomocou ktorého zbadáme to, čo by inak zostalo neviditeľné.

Tim Harford v knihe Ako spočítať svet čerpá zo svojich skúseností ekonóma a moderátora relácie na BBC s názvom Viac alebo menej. Prevedie nás hlbinami sveta dezinformácií, zahmlievania, zlých výskumov a nesprávnych motivácií, aby sme uvideli krásu tých dát, ktoré nám naozaj pomáhajú. Harford nás vo svojom rozprávaní zoznámi s falšovateľom umenia s prepojením na nacistov, striptérkou, ktorá zbalila najmocnejšieho kongresmana vo Washingtone, ale aj so známymi dátovými detektívmi ako John Maynard Keynes, Daniel Kahneman či Florence Nightingale. Odporúča nám pozerať sa na tvrdenia, s ktorými sa dennodenne stretávame, sebavedome a so zdravou dávkou zvedavosti aj skepticizmu. Pomocou desiatich jednoduchých pravidiel na lepšie porozumenie číslam a jedného všeobjímajúceho zlatého pravidla nám táto mimoriadne podnetná knižka pomôže v správnej chvíli vziať rozum do hrsti, pozorne si všímať, odkiaľ čísla pochádzajú aj ako sa nám prezentujú, a vo výsledku uvidieť, ako sa sčítavajú do celkového obrazu o našom svete.

Napísali o knihe: Timova kniha sa neobmedzuje na vymenúvanie trikov, ktorými nás štatistika môže zmiasť. Naopak, pozýva nás k podstate, odhaľuje limity našich vlastných úsudkov... Treba si ju prečítať. - Wired, Najlepšie knihy roka 2020 z oblasti vedy a techniky Mimoriadne čítavé, jasné, vtipné a autoritatívne... Už len vymyslieť, ako prinútime všetkých novinárov a politikov, aby si túto knihu prečítali... -Stephen Fry Tim Harford... azda nikdy nebol taký potrebný ako dnes. Máme tu jedného z najlepších sprievodcov pri oddeľovaní štatistických zrniek pravdy od nánosu pliev. - The Sunday Times, Knihy roka Geniálny rozprávač príbehov, ktoré osvetľujú dnešný svet. - Malcolm Gladwell

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
417715
Názov
Ako spočítať svet
EAN/ISBN
9788082300089
Forma
Brožovaná
Autor
Tim Harford
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/08
Rozsah
344
Rozmer
140×215
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ako spočítať svet zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.