O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu Podarí sa Britániu uchrániť pred boľševickým rozvratom? - H. C. McNeile Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu

Podarí sa Britániu uchrániť pred boľševickým rozvratom?

H. C. McNeileEurópa2021/08 SVK slovensky

Kniha: O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu - Podarí sa Britániu uchrániť pred boľševickým rozvratom? - 1. vydanie - H. C. McNeile
10,76
Do Vianoc: ÁNO
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 415819
Ušetríte až 2,23 € z bežnej ceny 12,99
A navyše získate 10 vernostných bodov

Kniha: O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu

Podarí sa Britániu uchrániť pred boľševickým rozvratom?

Autorom detektívneho thrilleru O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu je britský vojnový veterán Herman Cyril McNeile (1888 1937). Svoje skúsenosti zo zákopov prvej svetovej vojny zúročil tvorbou dobrodružných poviedok, ktoré začal uverejňovať v denníku Daily Mail. Dôstojníkom britskej armády v aktívnej službe však nebolo povolené publikovať pod vlastným menom, preto prijal pseudonym Sapper, ktorý pripomínal jeho príslušnosť k ženijnému zboru Royal Engineers. V medzivojnovom období sa už ako H. C. McNeile preslávil tvorbou napínavých próz s kriminálnou zápletkou. Hlavnou postavou románu je kapitán Hugh Drummond, ktorý sa po odchode do civilu nedokáže zmieriť s ubíjajúcou všednosťou povojnového života. V snahe uniknúť každodennej nude sa preto rozhodne inzerátom ponúknuť svoje služby súkromného detektíva. Už čoskoro sa ocitne vo víre vrážd, únosov a medzinárodného sprisahania, ktorého cieľom je rozbiť poriadok západného sveta. Fyzicky neobyčajne zdatný anglický džentlmen s vynikajúcim intelektom sa nielen vďaka láske k suchému martini stal priznaným inšpiračným zdrojom pre jednu z najslávnejších postáv svetovej popkultúry Jamesa Bonda. Príbehy kapitána Hugha Drummonda sa vo Veľkej Británii dodnes tešia nesmiernej popularite a stali sa predlohou pre mnohé filmové i televízne spracovania, rozhlasové hry, aj grafické romány.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
415819
Názov
O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal n
Podnázov
Podarí sa Britániu uchrániť pred boľševickým rozvr
EAN/ISBN
9788089666973
Forma
Pevná, s prebalom
Poznámka
1. vydanie
Autor
H. C. McNeile
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/08
Rozsah
232
Rozmer
120×205
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
O bývalom vojakovi, ktorý v období mieru zabíjal nudu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.