Možno by si sa mala s niekým porozprávať Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy - Lori Gottliebová Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Možno by si sa mala s niekým porozprávať

Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy

Lori GottliebováIKAR2021/07 SVK slovensky

Kniha: Možno by si sa mala s niekým porozprávať - Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy - 1. vydanie - Lori Gottliebová
14,68
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 409175
Ušetríte až 2,22 € z bežnej ceny 16,90
A navyše získate 14 vernostných bodov

Kniha: Možno by si sa mala s niekým porozprávať

Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy

Vtipná, inšpiratívna a prekvapivá kniha psychoterapeutky a novinárky vás zavedie do zákulisia terapeutických sedení, pri ktorých jej pacienti (a ona sama) hľadajú odpovede. Lori Gottliebová je terapeutka, ktorá lieči pacientov v súkromnej ambulancii v Los Angeles, no pre osobnú krízu sa jej svet zrúti ako domček z karát. Na scénu prichádza Wendell, čudácky no skúsený terapeut a Lori sa ocitne v jeho ambulancii. S plešinou, vo svetri a v športových nohaviciach vyzerá ako z filmu. Kým Gottliebová skúma tajné komnaty duší svojich pacientov - sebeckého hollywoodskeho spisovateľa, mladomanželky s čerstvo diagnostikovanou smrteľnou chorobou, staršej panej, ktorá sa vyhráža, že spácha samovraždu, ak sa jej život do sedemdesiatych narodenín nezlepší, a dvadsiatničky, ktorá sa neprestajne zaplieta s nesprávnymi mužmi - uvedomí si, že všetci hľadajú odpovede na rovnaké otázky, aké si vo Wendellovej ordinácii kladie sama. S prekvapivou múdrosťou a humorom nás Gottliebová pozýva do sveta pacientov aj toho svojho, skúma pritom pravdy a výmysly, ktoré nahovárame sebe aj okoliu, kým balansujeme na lane napnutom medzi láskou a túžbou, zmyslom a smrteľnosťou, hrôzou a odvahou, nádejou a zmenou. Román Možno by si sa mala s niekým porozprávať je revolučný svojou otvorenosťou, hlboko osobný a predsa univerzálny sprievodca našimi srdcami a mysľami. Ponúka nám ten najvzácnejší dar - odvážne otvorený portrét podstaty ľudskosti a odzbrojujúco vtipný, jasnozrivý opis našich tajných životov.

Z anglického originálu Maybe You Should Talk to Someone (Houghton Mifflin Harcourt USA 2019) preložila Svetlana Žuchová.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
409175
Názov
Možno by si sa mala s niekým porozprávať
Podnázov
Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy
EAN/ISBN
9788055177328
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Lori Gottliebová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/07
Rozsah
432
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(1)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Dominik 5 z 5
31.08.2021 15:30:30

Román považujem nielen za ukážku vynikajúcej beletrie, ale rovnako aj publikáciu nasýtenú vedomosťami a užitočnými informáciami.

Toto je len časť recenzie. Viac v našom blogu v článku...Možno by si sa mala s niekým porozprávať


Neliss
23.07.2021 11:24:31

Túto knihu nemožno označiť za ľahké čítanie - a to i napriek tomu, že sa autorka na všetky udalosti pozerá s odstupom a nadhľadom. Rozoberá sa tu totiž množstvo ťažkých tém. Prípadné smutné pocity vám však (snáď) vynahradia početné podnetné myšlienky. Okrem toho dielo ponúka možnosť lepšie sa oboznámiť s prácou psychoterapeuta. Celkovo tomuto zaujímavému počinu možno vytknúť predovšetkým zdĺhavosť, no aj tak ide o knihu, ktorá má čo povedať. Je len na vás, či vás jej námet láka. Osobne rozhodnutie prečítať si ju neľutujem.