Názor dieťaťa a právny rámec ochrany jeho zisťovania - Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Názor dieťaťa a právny rámec ochrany jeho zisťovania

Erika KišováC. H. Beck2021/04 SVK slovensky

Kniha: Názor dieťaťa a právny rámec ochrany jeho zisťovania - Erika Kišová
16,13
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 408961
Ušetríte až 0,87 € z bežnej ceny 17,00
A navyše získate 16 vernostných bodov

Kniha: Názor dieťaťa a právny rámec ochrany jeho zisťovania

Predložená monografia ponúka komplexný pohľad na problematiku zisťovania názoru dieťaťa v civilnom konaní. Pozornosť je venovaná teoretickým aj praktickým otázkam hmotnoprávneho a procesnoprávneho rámca právnej úpravy. Autorka kladie osobitný dôraz na prípravu a priebeh výsluchu dieťaťa pred súdom a predostiera najinovatívnejšie procesné postupy v súvislosti so zisťovaním názoru dieťaťa v súdnom konaní. Samostatný priestor je venovaný problematike ovplyvňovania názoru dieťaťa v kontexte tzv. syndrómu zavrhnutého rodiča, ktorý sa za posledné roky začal objavovať v aplikačnej praxi. Publikácia je obohatená o komparáciu vybraných právnych inštitútov s českou právnou úpravou a relevantnú judikatúru všeobecných súdov a Európskeho súdu pre ľudské práva. Dielo tiež obsahuje množstvo praktických poznatkov a informácií z advokátskej praxe autorky v oblasti rodinného práva. Monografia je určená predovšetkým sudcom, advokátom a študentom práva. Publikáciu však ocenia aj všetci rodičia nachádzajúci sa v procese súdneho konania vo veci starostlivosti súdu o maloleté dieťa, keďže ponúka odpovede na všetky najčastejšie otázky rodičov a ich detí v súvislosti s vypočutím maloletého pred súdom.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
408961
Názov
Názor dieťaťa a právny rámec ochrany jeho zisťovan
EAN/ISBN
9788089603978
Forma
Brožovaná
Autor
Erika Kišová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
152
Rozmer
140×224
Hmotnosť
0,21
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Názor dieťaťa a právny rámec ochrany jeho zisťovania zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.